Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, Alek
, Alek

Bóbrka

Komentarze 0
2009-09-01

Bobrka:Muzeum-Skansen Przemyslu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza.Ciekawa lekcja histori na temat Polskiej Ropy. Zwiedzanie zaczynamy od pawilonu wystawowego. Idąc wytyczonym szlakiem mijamy wiertnice, pompy, sprężarki i maszyny parowe.Ciekawymi eksponatami są pierwsze Kopanki do wydobywania ropy. Rope wydobywali tak zwani Łepkowie, za pomocą końskiego ogona lub szmat. Zwiedzajądz dom lgnacego Łukasiewicza dowiemy się histori o początkach wydobywania ropy. W muzeum jest ciekawa kolekcja lamp naftowych: stołowych, sufitowych i przemyslowych.Na terenie muzeum jest dokonywane wydobycie ropy naftowej. Jeśli chcemy sie dowiedzieć wiecej to najlepiej podłączyć się pod wycieczke z przewodnikiem. Taka wycieczka trwa okolo 3 godzin. Pozdrawiam Alek.

, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
Bóbrka, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021