, elzbieta reimus
, elzbieta reimus

STARY SĄCZ czyli zwany BRYJOWEM

Komentarze 0
2009-08-28

STARY SĄCZ - pierwsza zmianka na temat tego miasta jest datowana na rok 1257. za czasów Boleslawa Wstydliwego.Jedno z najstarszych miast w Polsce - uzyskał prawa miejskie w XIIIw.Lezy na szlaku bursztynowym.

Bedąc w tym mieście -warto zainteresowac się zabytkami,tego miasta,bo jest co oglaqdac i podziwiac.m.in.Klasztor Klarysek,założony przez Księzną Kingę,żonę Bolesława Wstydliwego.

, elzbieta reimus
, elzbieta reimus

W starosądeckim rynku znajduje się >DOM NA DOŁKACH<-budynek >SOKOŁA<

Zapraszam do zwiedzania także - Beskid Sądecki oraz Synagoga w Starym Sączu,zbudowana w 1906r.po rozebraniu starej drewnianej senagogi-wg.projektu architekta Józefa Kostańskiego.Obecnie stanowi wartość zabytkową.

, elzbieta reimus
, elzbieta reimus

Przebywałam w tym mieście jeden dzień - ale warto zatrzymać się dłużej,aby podziwiać piękno otaczające te miasto.

, elzbieta reimus
, elzbieta reimus
, elzbieta reimus
, elzbieta reimus
STARY SĄCZ czyli zwany BRYJOWEM, elzbieta reimus

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022