Góra Chrobrego w Głuchołazach

Komentarze 0
2009-08-26

  Polecam spacer żółtym szlakiem na Przednią Kopę  - jednego z trzech wzniesień Góry Chrobrego (Parkowej). Trasa niekomplikowana, doskonała na pierwszą"wyprawę" dla dzieciaków . Moje córki dopiero uczę chodzić po górach, więc zaczynam od podstaw - pakowanie i noszenie własnego plecaczka, szukanie szlaków, zachowanie się w lesie, zauważanie w terenie punktów zaznaczonych na mapie itd. Zachwycone spokojem (może i trochę wystraszone brakiem ludzi) dziarsko podążały trasą oznaczoną na żółto i symbolem ścieżki dydaktycznej. Prowadziły bez zarzutów, doszłyśmy do Kaplicy Św. Anny, potem do schroniska w ruinie,. Zeszłyśmy szlakiem niebieskim-  zatrzymując się przy trzech stacjach Drogi Krzyżowej - do punktu wyjścia (okolica ośrodka "Pod bukiem" i trochę niżej, w stronę miasta). Całość trasy- z dużymi przerwami - ok.2 godzin i 45 minut ( spokojnie do zrobienia w 2 godz)

Uznałyśy wspólnie, że szlakiem czerwonym i niebieskim podchodzi się trudniej, choć krócej. Polecam te tereny na krótki rajd  dla uczniów podstawówek i gimnazjów. I tylko... żałowałyśmy, że promenada wzdłuż Białej Głuchołaskiej jest pełna śmieci o godzinie 8.30! Pewnie nad ranem ktoś skończył imprezkę w plenerze...

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022