, Łukasz
, Łukasz

Rycerka Kolonia - Rajcza

Komentarze 0
2009-08-21

Było pochmurno. Zdecydowaliśmy się pójść na wycieczkę do Rajczy, wsi oddalonej od punktu startowego ok. 10 km. Dobrze, że pogoda sprzyjała takim wędrówkom.


Przez całą drogę szliśmy asfaltem, więc nie było to aż tak męczące dla naszych stóp i naszego organizmu. Po osiągnięciu jednak kilku kilometrów zmęczenie dało się we znaki, szczególnie młodszym uczestnikom wycieczki.

Rycerka Kolonia - Rajcza, Łukasz
Rycerka Kolonia - Rajcza, Łukasz

Przechodząc przez wsie Rycerki (Kolonia, Górna, Dolna) mogliśmy obserwować życie na "prawdziwej" wsi, gdzie dalej żyje ona pełnią, a czas, jakby się tam zatrzymał.
Można było zauważyć domki charakterystyczne dla tamtego regionu. Obserwowaliśmy dzieci, swobodnie biegające na podwórku czy drodze.

Po osiągnięciu naszego celu podróży - wsi Rajcza mieliśmy czas wolny, więć pozwiedzałem sobie najbliższe punkty. I tak był to m.in. kościół pw. Św. Wawrzyńca i Św. Kazimierza Królewicza.

Rycerka Kolonia, Łukasz
Rycerka Kolonia, Łukasz

Po odpoczynku, posileniu się pyszną pizzą i zakupach poszliśmy tym razem na przystanek PKS, by pojechać z powrotem do Rycerki.

, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz

http://www.rajcza.com.pl/ - oficjalna strona gminy Rajcza.

, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Rycerka Kolonia

Rycerka Dolna

Rajcza

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022