Rymanów, Alek
Rymanów, Alek

Rymanów Zdrój,Rymanów

Komentarze 0
2009-08-18

Rymanów Zdrój to niewielka, malownicza miejscowość położona w dolinie rzeki Tabor, wśród porośniętych lasem Wzgórz Rymanowskich. Region ten należy do Beskidu Niskiego. W 1876 r. hrabia Potocki odkrył obfite źródła wód mienralnych, które po uzyskaniu potwierdzenia ich właściwości leczniczych nazwano "Klaudia", "Tytus" i "Celestyna". Pobyt w Rymanowie można urozmaicić wieloma atrakcjami turystycznymi min.: Barokowoy kościół z końca XVIII w., Synagoga z połowy XVIII w., Dwór Potockich z początku XIX w., Huta Szkła Artystycznego i Gospodarczego z możliwościa zakupu ciekawej pamiątki.Rymanów Zdroj to piękny park zdrojowy z pijalnią wód minerlanych oraz z licznymi żródełkami wody. Z centrum parku zdrojowego można udać się szlakiem na górę "Zamczysko"(ok. 1h) Na szczycie znajdują sie znikome ruiny zamku. Idąc w górę parku zdrojowego można dojść do Szpitala Uzdrowiskowego "Zimowit", "Anna" i "Staś".Obok sanatorium "Anna" biegnie tzw. "Ścieżka Zdrowia". Po przejściu "Ścieżki Zdrowia" można udać sie szlakiem do Iwonicza Zdroju (ok. 2,5h). Nieopodal Rymanowa Zdrój biegnie Szlak Architektury Drewnianej ,w której można zobaczyć cerkwie min. w Bałuciance.Aktualnie jest odrestaurowywana.Okolice Bałucianki to miejsce trzech kultur: kultury prawosławnej, chrześcijaństwa i ludności Łemkowskiej.Wracając do Rymanowa Zdrój można skorzystać z bazy noclegowej jak i gastronomicznej.Ceny noclegów zaczynają sie od 20zł.

rzeka Tabor, Alek
Szlak na góre \
Rymanów Zdrój,Rymanów, Alek
Rymanów Zdrój, Alek
Rymanów Zdrój, Alek
Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju, Alek
Rymanów Zdrój, Alek
Rymanów Zdrój, Alek
Rymanów Zdrój, Alek
Cerkiew w Bałuciance, Alek
Cerkiew w Bałuciance, Alek
Cmentarz w Bałuciance, Alek
Rymanów, Alek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022