Kościół św. Marii Magdaleny w Starych Tychach, Edward Krężel
Kościół św. Marii Magdaleny w Starych Tychach, Edward Krężel

Piękne Tychy

Komentarze 0
2009-08-16

Niedziela, piękna pogoda, po południu zdecydowaliśmy się odwiedzić niedalekie Tychy, do których jeździmy dość często ale tylko po zakupy. Dzisiaj postanowiliśmy odwiedzić stare znane miejsca, które nie wiemy jak wyglądają dzisiaj. Zaczęliśmy od Starych Tychów i Kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny. Kościół pochodzi z roku 1782. Później był wielokrotnie przebudowywany. Aktualnie po remoncie i odnowieniu wnętrza, wygląda pięknie. Pięknie wygląda również rynek w Starych Tychach wraz z fontannami. Dawniej gdy jeździliśmy do Starych Tychów to fontann nie było. Ze Starych Tychów udaliśmy się do restauracji w kompleksie handlowym REAL - OBI na obiad. Kompleks jest położony koło ul. Bielskiej. Obok zwraca uwagę ciekawy budynek. Po obiedzie postanowiliśmy udać się do Paprocan nad Jezioro Paprocańskie, nad którym nie byliśmy już bardzo dawno. Obecnie brzegi jeziora są pięknie zagospodarowane. Wokół jeziora przebiegają ścieżki piesze i rowerowe. Ponadto okala go piękny las. Na brzegach jeziora znajdują się plaże z zaznaczonymi kąpieliskami. Po jeziorze pływają łódki żaglowe i motorowe. Jest naprawdę bardzo ładnie i przyjemnie. Jest to zresztą miejsce wypoczynku mieszkańców Tychów i najbliższych okolic. Po spacerze brzegami jeziora udaliśmy się przez Cielmice i Świerczyniec do domu. Po drodze podziwialiśmy piękno okolic oraz nowe elementy infrastruktury (jestem w końcu technokratą).

Kościół w Tychach, Edward Krężel
Rynek w Starych Tychach., Edward Krężel
Centrum handlowe REAL-BIG, Edward Krężel
Ciekawy budynek obok centrum handlowego., Edward Krężel
Jezioro Paprocańskie, Edward Krężel
Las na brzegu jeziora., Edward Krężel
Paprocany, Edward Krężel
Refleksy słoneczne na jeziorze., Edward Krężel
Ścieżka wzdłuż jeziora., Edward Krężel
Szuwary na brzegu jeziora., Edward Krężel
Piękne Tychy, Edward Krężel

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022