, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski

Jurajskie Zamki - Olsztyn

Komentarze 0
2009-08-11
Wykorzystując nieznaczną odległość pomiędzy Janowem, a Olsztynem postanowiliśmy odwiedzić jedną z warowni jurajskich - Zamek w Olsztynie. Odległość pomiędzy miasteczkami /ok. 12 km./ pozwala wykorzystać każdy dosttępny środek lokomocji. W pobliżu warowni znajduje się przystanek PKS oraz parking samochodowy. Warowni nie da się nie zauważyć. Góruje bowiem majestatycznie nad miasteczkiem, a położenie wzdłuż drogi pozwala na jej podziwianie praktycznie bez wysiadania z samochodu. Tajemniczości ruiną nadaje oświetlenie całości po zmierzchu. Wstęp na teren zamku jest płatny. Po przekroczeniu bramy możemy zapoznac sie z historią grodu oraz podziwiać pozostałości warowni. Po zdobyciu ruin rozciąga się przepiękny widok na okolicę. W bezpośredniej bliskości zamku przebiega kilka szlaków turystycznych, którymi możemy wybrać się na wędrówkę w okoliczne rejony.
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
Jurajskie Zamki - Olsztyn, Arkadiusz Sobierajski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022