, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski

Niedzica - Czorsztyn

Komentarze 0
2009-08-10
Czorsztyn - zobaczymy tutaj ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, związanego z kzimierzem Wielkim i , położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego. Niedzica - Zamek pełni funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne. Na terenie zamku znajduje się parking. Za bramą wejściową i sienią znajduje się dziedziniec zamku dolnego. W części muzealnej można zobaczyć przedmioty z XVI-XIX w. Drewniane schody prowadzą na taras widokowy. Przez koleją bramę wiedzie wejście do zamku górnego i do zamkowych lochów, które służyły jako piwnice, a także jako więzienie. Na skraju dziedzińca zamku górnego znajduje się studnia wykuta w litej wapiennej skale na głębokość ponad 60 m. W obrębie znajduje się również wozownia, w której zobaczymy przykłady pojazdów konnych.
, Arkadiusz Sobierajski
Zalew Czorsztyński, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
Niedzica - Czorsztyn, Arkadiusz Sobierajski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022