RIESE - Włodarz, Arkadiusz Sobierajski
RIESE - Włodarz, Arkadiusz Sobierajski

RIESE - Włodarz

Komentarze 1
2008-09-04
Aby dojechać do "Włodarza" kierujemy się drogą nr 383 Jedlina Zdrój - Pieszyce na miejscowość Walim. Po wieździe do miasteczka kierunek pokazują nam drogowskazy. Kamienista droga pnie się pod górę. Po lewej stronie widzimy bramę wejściową do kompleksu, a po prawej znajduje się parking. Bitą drogą udajemy się w kierunku wejścia do sztolni. Zwiedzanie odbywa się tylko z przewodnikiem o pełnych godzinach. Do dyspozycji mamy dwie trasy: Piesza - po suchej części kompleksu,
Z pływaniem - po części suchej oraz zalanej. Poruszamy się przy pomocy łodzi wiosłowych. Wewnątrz zobaczymy sztolnie kute w litej skale przez więżniów. Znajduje się tu również tablica pamiątkowa ku ich czci.
Pamiętać należy, że wewnątrz panuje specyficzny mikroklimat i nawet w upalne dni nie obejdzie się bez ciepłego okrycia.
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marta Dmowska
12 sierpień 2011 17:28

Wewnątrz jest ok 5 stopni, dodatkowo płynie się łodziami w tych tunelach więc trzeba sie po prostu ciepło ubrać. Proponuję również zabrać ze sobą kalosze ponieważ momentami przechodzi się w ciemnych korytarzach po mokrej podłodze. Koszt takiej wycieczki (sierpień 2011) to 20 zł/ osoba ( dzieci nie mają zniżek). Proszę się zastanowić czy wasze dziecko zniesie taką 1,5 godzinną wyprawę pod ziemię: moja 6-letnia córka nie była z tej wycieczki zadowolona

Zwiedzone atrakcje

Walim

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022