Ogród dendrologiczny w Glinnej

Komentarze 0
2009-08-02
Wybierając się np. nad morze (drogą krajową nr 3 w stronę Szczecina) warto na chwilę zboczyć z trasy (na drogę nr 120) i odwiedzić ogród dendrologiczny w Glinnej (polecam zwłaszcza latem, kiedy i tak drogi nad morze są zakorkowane - zamiast długich godzin w korku - odprężenie wśród drzew).
Wstęp do ogrodu - 4 zł (bilet normalny - stan na 2.08.2009), przed ogrodem jest parking (bezpłatny), ławeczki, stoliki, miejsce na ognisko.
W samym ogrodzie - fantastyczne drzewa, m.in. mamutowiec, magnolie, jałowce, kasztanowce, jodły - można też poobserwować żaby czy motyle, posłuchać ptaków i naprawdę odpocząć. Krótki filmik z motylami w Glinnej w ogrodzie dendrologicznym: http://www.youtube.com/watch?v=Y7m6Ywk16xA

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Glinna

Ogród dendrologiczny

Ogród dendrologiczny

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021