Urokliwy Krasiczyn, Ewa S-Sikora
Urokliwy Krasiczyn, Ewa S-Sikora

Urokliwy Krasiczyn

Komentarze 0
2009-08-01
Zachecam do odwiedzenia Krasiczyna , miejscowości w powiecie Przemyskim . Znajduje sie tam przeurokliwy zamek z XVI wmagnaterii polskiej , niegdys w rekach rodu Krasickich ze słynnym Marcinem Krasickiem , za czasów ktorego zamek byl rozbudowywany, oznabiany i rozkwitał. Pozniej były lata zniszczen przez Kozakow , Rosjan...az w koncu zamek w XIX wieku na swa siedzibe rodowa obral Adam Sapiecha , nie kto inny jak dziadek Prymasa Sapiechy zwanego księciem .

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021