Moszna Zamek , Amorkowa
Moszna Zamek , Amorkowa

Moszna - bajkowy Zamek 99 wieżyczek

Komentarze 0
2009-07-22
Wycieczkę zaczęlismymy od wyjechania z Nysy drogą na Korfantów dojechaliśmy do Mosznej. Po zaparkowaniu samochodu na platnym parkingu koło kościoła ruszyliśmy wprost droga zobaczyć na własne oczy nie tylko w komputerze nasz "polski disneyland". Zamek który posiada 99 wierzyczek z kościotrupem na czele 🙂. Wstep do parku koszyuje 5 zł tylez samo zwiedzanie zamku. Zamek Moszna należał do rodu Tiele-Wincklerów obecnie mieści sie w nim Centrum Terapii Nerwic i hotel ale z tego co pani przewodnik mówiła czas oczekiwania na pokój to 2 lata. Wnêtrze bardzo dobrze utrzymane jednakże posiadają bardzo mało eksponatów muzealnych podczas zwiedzania można zobaczyc jadalnie, palmiarniê, gabinet kaplice i inne pokoje. W momecie kiedy dotarlismy pod zamek poczulismy sie troszke zasmuceni gdyz obecnie jest w stanie remontu i wszêdzie widac było rusztowania ale na pewno wrócimy tam na wiosnê kiedy w przy zamkowym parku będą kwitnąć rododendrony jest ich tam mnóstwo. Park jest ogromny i ślicznie utrzymany choc podobno zajmuje siê nim tylko 1 ogrodnik. W parku morzna znaleźć cmentarz gdzie pochowani są członkowie rodu. Zamek warty zwiedzenia jeden chyba z najpiêkniejszych w POLSCE
Więcej info n na: http://www.zamek-moszna.yoyo.pl/
POLECAM
Moszna Zamek, Amorkowa
Moszna Park, Amorkowa
Moszna Park zamkowy, Amorkowa
Zamek w mosznej - centrum terapii nerwic, Amorkowa
Moszna - bajkowy Zamek 99 wieżyczek, Amorkowa

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022