, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron

W poszukiwaniu bursztynowej komnaty

Komentarze 0
2009-07-20
Jeśli lubisz wędrówkę po miejsach, które odwiedzali wybitni ludzie i chcesz "poszukać" bursztynowej komnaty zachęcam do spaceru po zamku Książ na Dolnym Śląsku w Wałbrzychu.
Łatwo tu dojechać i pod samym zamkiem jest płatny parking (także miejsca dla niepełnosprawnych). W zamku powstałym pod koniec 13 wieku jest aż ponad 400 sal.
Oczywiście do zwiedzania jest o wiele mniej, ale i tak warto. W tych udostępnianych są zabytkowe meble, obrazy, ładne sklepienia, portale. Przez okna wychodzące do wewnątrz zamku widać ogrom budowli. Zwiedzanie rozpoczyna się od 1 piętra i trwa ok. 2 godzin. Bez przewodnika niewiele się można dowiedzieć.
Ładnu jest ogród otaczający zamek, choć brakuje mu wiele do ideału.
Można też wejść na wieżę widokową oraz zobaczyć palmiarnię i zabytkową stadninę koni.
Podobno w podziemiach zamku była - a może jest nadal - przechowywana słynna bursztynowa komnata. Nam nie udało się tego sprawdzić, ale inni wciąż mają szansę. Zapraszamy do zamku.

Na plus:
- ciekawe wnętrza
- interesujący ogród
- winda dla niepełnosprawnych wjeżdzająca na I piętro

Na minus:
- krótkie opisy poszczególnych sal
- dużo chodzenia po schodach
- niesmaczne!!!! zapiekanki w restauracji pod wejściem po prawej
- ogród utrzymany w stopniu średnim, nie ma na kolumnach pomników, wyłączone fontanny
cały zamek sparwia wrażenie opuszczonego, trochę zaniedbanego
- dodatkowe bilety do zwiedzania podziemi o tajemmnicach II wojny św. i burszynowej komnacie
, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron
W poszukiwaniu bursztynowej komnaty, Miroslaw Biedron

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021