JuraPark w Solcu Kujawskim

Komentarze 0
2009-07-18
Wyprawa do JuraParku jest z pewnością fantastyczną przygodą i świetną zabawą dla dzieci. Ale nie tylko. Myślę, że dorośli również mogą w takim miejscu miło spędzić czas. W tym celu polecam odwiedzenie Juraparku w Solcu Kujawskim. juraparksolec.pl/

Dojazd jest prosty, podróżujący pociągiem także łatwo trafią – prosta droga od dworca PKP, no i co najważniejsze – blisko.

Park zwiedza się idąc ścieżkami edukacyjnymi podzielonymi chronologicznie na okresy geologiczne, z dokładnymi informacjami na temat prezentowanych dinozaurów, miejscami ich występowania, charakterystycznymi cechami zachowań. Modele gadów naprawdę realistyczne.

Uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej powinna być wizyta w znajdującym się na terenie parku Muzeum Ziemi. Można w nim zobaczyć skamieniałości roślin, zwierząt, rekonstrukcje zwierząt z minionych epok, filmy z wypraw paleontologicznych.
Oczywiście po zwiedzaniu można też coś zjeść, kupić pamiątki, odpocząć. Jest to miejsce naprawdę warte odwiedzenia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Jurapark

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021