, Monika R.
, Monika R.

JuraPark w Solcu Kujawskim

Komentarze 0
2009-07-18
Wyprawa do JuraParku jest z pewnością fantastyczną przygodą i świetną zabawą dla dzieci. Ale nie tylko. Myślę, że dorośli również mogą w takim miejscu miło spędzić czas. W tym celu polecam odwiedzenie Juraparku w Solcu Kujawskim. juraparksolec.pl/

Dojazd jest prosty, podróżujący pociągiem także łatwo trafią – prosta droga od dworca PKP, no i co najważniejsze – blisko.

Park zwiedza się idąc ścieżkami edukacyjnymi podzielonymi chronologicznie na okresy geologiczne, z dokładnymi informacjami na temat prezentowanych dinozaurów, miejscami ich występowania, charakterystycznymi cechami zachowań. Modele gadów naprawdę realistyczne.

Uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej powinna być wizyta w znajdującym się na terenie parku Muzeum Ziemi. Można w nim zobaczyć skamieniałości roślin, zwierząt, rekonstrukcje zwierząt z minionych epok, filmy z wypraw paleontologicznych.
Oczywiście po zwiedzaniu można też coś zjeść, kupić pamiątki, odpocząć. Jest to miejsce naprawdę warte odwiedzenia.

JuraPark Solec Kujawski, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
JuraPark w Solcu Kujawskim, Monika R.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Jurapark

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022