, Monika R.
, Monika R.

Bociania wioska - Kłopot

Komentarze 2
2009-07-18
Wioska Kłopot leży w województwie lubuskim, w gminie Cybinka. Można ją odwiedzić planując, np. trasę wyjazdu albo powrotu z jakiegoś miejsca (w moim przypadku był to powrót z gór. Aby urozmaicić sobie podróż - znalazłam kilka takich ciekawych miejsc, które warto zobaczyć).
W Kłopocie są bociany. Dużo bocianów. Ciężko chyba znaleźć dom, na którym nie byłoby gniazda (oczywiście z lokatorami).
Niewątpliwie atrakcją jest Muzeum Bociana Białego (dla zainteresowanych link: www.mbb-klopot.bermar.pl/).
Dojazd do samej wioski może nie jest najłatwiejszy (przynajmniej tak było latem 2008 roku), ale możliwość oglądania z bliska tych niesamowitych ptaków, widok bociana szybującego tuż nad głową, młode wychylające się z gniazda - to naprawdę warte jest każdego wysiłku.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
, Monika R.
Bociania wioska - Kłopot, Monika R.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Adam Prończuk
27 kwiecień 2011 23:47

I ja lubie bociany. W tym roku pierwszego widziałem w locie  nad Pszczyną w pod koniec marca.

Jak bedziecie podróżować z Wiednia na Węgry to wstąpcie do Rust - urocze miasteczko nad jeziorem Nezyderskim. Każda kamieniczka to gniazdo z bocianem!

Pozdrawiam

Anna Siemomysła
26 kwiecień 2011 20:49

Ależ nabrałam ochoty, aby mimo odległości się tam wybrać!

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kłopot

Muzeum Bociana Białego

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022