Zapora w Niedzicy, widok od strony zamku
Zapora w Niedzicy, widok od strony zamku

Zamki Niedzica - Czorsztyn

Komentarze 0
2009-07-01
Naszą wycieczkę do Niedzicy i Czorsztyna rozpoczęliśmy w Villa Akiko, gdzie nocowaliśmy. Droga do wioski Harklowa wiedzie wśród wspaniałego lasu, przeciętego w kilku miejscach łąkami. Dla nas "mieszczuchów" takie takie piesze wycieczki to oderwanie się od pracy, stresu, pośpiechu.

W Harklowej wsiedliśmy do samochodu i pierwszym odwiedzonym zamkiem była Niedzica. Wcześniej zrobiliśmy sobie spacer po zaporze.

Oprócz zamku zwiedziliśmy także powozownię oraz spichlerz, w którym mieści się wystawa etnograficzna, prezentująca kulturę mieszkańców Spisza (teraz żałuję, że nie zrobiłem w spichlerzu żadnego zdjęcia).
Następnie pojechaliśmy do Czorsztyna. Ponieważ nie musieliśmy się spieszyć wycieczka trwała prawie cały dzień, chociaż oba zamki są od siebie oddalone o kilka kilometrów.

Zamki w Niedzicy i Czorsztynie są na tyle znane, że nie będę się tutaj o nich rozpisywał.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Harklowa (Villa Akiko)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021