, Ola Dzitkowska
, Ola Dzitkowska

Ochodzita 894 m.n.p.m,

Komentarze 0
2009-06-14

Ochodzita to kolejny szczyt dla "leniuchów", prawie pod sam szczyt można podjechać samochodem. Pod samym szczytem znajduje się Karczma Ochodzita - jest to góralska karczma a raczej restauracja , ceny nie należą tu do wygórowanych ale za to posiłki są bardzo obfite. Przy Restauracji znajduję się średniej wielkości parking, gdziemożemy zapoarkować nasz pojazd. Dojedziemy tu od strony Wisły przez Istebną na Koniaków oraz drugą drogą od strony Milówki przez Laliki na Koniaków.
Na szczyt oriwadzi betonowa kładka. Kilka minut tylko dzieli zas od zdobycia kolejnej górki 🙂 Na górze znajduje się drewniana bacówka, gdzie możemy zakupić Oscypki - te oryginalne oczywiście.
Wchodząc na Ochodzitą od strony Karczmy mijamy najpierw bacówkę, później widzimy wyciąg narciarski a na końcu ołtarzyk no i oczywiście przepiękną panoramę na nasze Tatry, Tatry Słowackie, Małą Fatrę oraz Beskidy ( czywiście przy bezchmurnej pogodzie ) . To chyba jedna z ładniejszych panoram jaką można znaleźć w Beskidzie Śląskim- przynajmniej takie jest moje zdanie. Ochodzita swoim wyglądem przypomina bezleśną kopułę, to dzięki temu moża podziwiać piękne widoki dookoła . Jest górą rzadko opisywaną, choć nie wiadomo dlaczego, może ze względu na to, iż nie należy do partii wyższych szczytów.

Szczególnie polecam dla rodziców z małymi dziećmi, mój 3 latek samodzielnie wszedł na szczyt Ochodzitej. Przyzwyczajajmy dzieci do wędrówek po naszych polskich górach, bo przecież mamy czym się pochwalić i z czego się cieszyć ! Podbicie nie jest zbyt strome, można wejść bez większej zadyszki.
Gorąco zapraszam na tę góreczkę bo na prawdę warto!

Karczma, Ola Dzitkowska
Karczma, Ola Dzitkowska
Pomysłowa rynna w Karczmie :), Ola Dzitkowska
, Ola Dzitkowska
Karczma, Ola Dzitkowska
Karczma, Ola Dzitkowska
Karczma, Ola Dzitkowska
Przy Karczmie Ochodzita, Ola Dzitkowska
Kawałeczek panoramy z Ochodzitej, Ola Dzitkowska
Kaplica pod szczytem Ochodzitej, Ola Dzitkowska
, Ola Dzitkowska
Ochodzita 894 m.n.p.m,, Ola Dzitkowska
wewnątrz karczmy, Ola Dzitkowska
Widok z Ochodzitej na przysiółek Podchodzita, Ola Dzitkowska
Widok z Ochodzitej na przysiółek Podchodzita, Ola Dzitkowska
Z synem na Szczycie, Ola Dzitkowska
Troszkę wiało :), Ola Dzitkowska
W bacówkach robią oscypki , Ola Dzitkowska
Widok ze szczytu, Ola Dzitkowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021