, Ewa
, Ewa

Spacer wśród kwiatów w Wojsławicach

Komentarze 0
2009-06-22
Wojsławice położone są 50 km na południe od Wrocławia i 2 km. na wschód od historycznej Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko - Niemczańskich. A że mieszkam tuż obok Strzelina ogród w Wojsławicach odwiedzam co roku.
Nad jednym z prawobrzeżnych dopływów Ślęży, w malowniczej kotlinie, na północnych stokach Wzgórz Dębowych na wysokości 250 - 275 m. n.p.m. jest położone Arboretum w Wojsławicach. Teren parku przecinają dwie nieckowate doliny, przebiegające w kierunku wschód - zachód. Ich środkiem przepływają niewielkie, okresowe strumyki. Na ich bazie utworzono dwa stawy przegrodzone groblą oraz kilka niewysokich progów wodnych, które niewątpliwie poprawiają warunki mikroklimatyczne dla roślin. W okolicach Wojsławic panuje łagodny klimat przedgórski, ale dość częste są tutaj burze, zwłaszcza wiosną i latem. Specyficzny mikroklimat, wysoka wilgotność powietrza, długo zalegający śnieg, sporadycznie występujące wiosenne przymrozki i żyzna gleba sprzyjają uprawie wielu gatunków roślin rzadko spotykanych w innych regionach Polski.
Spacer wśród wielokolorowych kwiatów i krzewów działa na mnie tak samo uspokajająco jak widok Tatr. Dlatego też staram się być w obu tych miejscach co roku. Polecam ten spacer.
Problemem są w sezonie ogromne rzesze weekendowych turystów. Ciasno jak diabli. Ale widoki super. Polecam wycieczkę w dni powszednie ( oprócz poniedziałku ) i około połowy maja. Kwitnie wszystko dokoła. Można tu zobaczyć wszystkie kolory „tęczy z kwiatów”.
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
, Ewa
Spacer wśród kwiatów w Wojsławicach, Ewa
, Ewa

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021