, MARIUSZ
, MARIUSZ

Wycieczka na Jaworzynę Krynicką

Komentarze 0
2009-05-18
Słoneczny, upalny dzień. Wyruszamy około godz. 9:00 w trójkę (syn 8 lat + brat) z Krynicy czerwonym szlakiem. Rozpoczynamy obok pijalni głównej, potem ulicami Nowotarskiego i Kraszewskiego ruszamy w kierunku Mszany. Skręcamy w ulicę Halną i wspinamy się w górę. Szlak wiedzie lasem pod górę a następnie w dół dochodząc do Czarnego Potoku. Dalej idziemy chwilę chodnikiem i po chwili szlak zmienia kierunek na zachodni i lasem prowadzi do pomnika przyrody "Diabelski Kamień". Od Kamienia szlak wiedzie na zachód wraz ze szlakiem zielonym, a po rozejściu się ich prowadzi dalej na szczyt Jaworzyny Krynickiej 1114 m n.p.m. (na szlaku praktycznie pusto, pot leje się strumieniami). Po około 3-3,5 h jesteśmy na szczycie. Ze szczytu zjeżdżamy kolejką gondolową, a następnie idziemy zielonym szlakiem przez Przełęcz Krzyżową 760 m n.p.m. w kierunku Krynicy. Dochodzimy do ulicy Zielonej, następnie za restauracją "Hawana" ulicą Dąbrowskiego docieramy o godz. 16:00 do miejsca rozpoczęcia wędrówki. Czas przejścia od dolnej stacji kolejki do restauracji Hawana około 1 h.
, MARIUSZ
, MARIUSZ
, MARIUSZ
, MARIUSZ
Wycieczka na Jaworzynę Krynicką, MARIUSZ

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022