, Adrianna
, Adrianna

Pieskowa Skała

Komentarze 0
2009-06-11
Zamek królewski, następnie rycerski, położony na wysokim cyplu skalnym Doliny Prądnika. Murowany zamek w miejsce drewnianego kazał wznieść Kazimierz Wielki. Od 1376 do 1608r. był w rękach rodziny Szafrańców; wtedy przebudowano go na wspaniałą renesansową rezydencję. Następny właściciel, Michał Zebrzydowski, wybudował na zamku kaplicę oraz dał mu nowe obwarowania bastionowe. Przebudowany był w XVIII i XIXw. Dopiero prowadzone po II wojnie światowej prace remontowo-konserwatorskie przywróciły zamkowi blask renesansowej rezydencji Szafrańców, co dziś z ogromną przyjemnością można podziwiać:-)
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
, Adrianna
Pieskowa Skała, Adrianna

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022