Inwałd - Park Miniatur, Barbara
Inwałd - Park Miniatur, Barbara

Wadowice okolice

Komentarze 0
2009-05-30
Przynajmniej kilka razy do roku przyjeżdżam do Jaroszowic by posiedzieć nad rzeką Skawą, polecam noclegi u P. Jacka „Przy Skawie” tanio, wygodnie i wszędzie blisko. Wraz ze znajomymi wybrałam się żeby pokazać im okolicę, a jest co. Jadąc od strony Katowic, można wstąpić w Zatorze do Parku Dinozaurów. W samych Wadowicach do zwiedzenia mamy: Dom Rodzinny Jana Pawła II, Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Miejskie i pyszne kremówki na rynku 😉 Wieczorem nad Skawą ognisko. Kierując się w stronę Suchej Beskidzkiej z sentymenty zahaczam o Mucharz - miasto z dziecięcych lat. Obecnie wieś na wymarciu, nie ma domów, nie ma życia - wszystko znikło. Wieś jedna z wielu miała być zalana ponieważ w Świnnej Porębie budowany jest zbiornik retencyjny. Jadąc od strony Wadowic po lewej stronie (za pierwszym mostem) będzie miejsce widokowe - polcam - robi wrażenie. Na jednodniową wycieczkę można się udać do Kalwarii Zebrzydowskiej by pospacerować po dróżkach kalwaryjskich. Po drodze będziemy mijali Lanckorone, polecam wstąpić do tej wioski, już nie ze względu na ruiny zamku ale dla samego klimatu jaki panuje na ryneczku. Jadąc już do domu kierujemy się w stronę Andrychowa by w Inwałdzie wstąpić do Parku Miniatur.
Inwałd - Park Miniatur, Barbara
Mucharz, Barbara
 Świnna Poręba - Budowa zbiornika retencyjnego, Barbara
Wadowice, Barbara
Kalwaria Zebrzydowska, Barbara
Wadowice, Barbara
Wadowice okolice, Barbara

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022