, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk

skansen kluki

Komentarze 0
2009-05-29
Kluki to osada leżąca nad rzeka Pustynką kilometr od jeziora Łebsko.Droga biegnąca przez Kluki przecina skansen w którym mieści się muzeum wsi słowińskiej.Po obu stronach stoją ryglowe niskie chaty pokryte strzechą.Na obszarze 10 ha zgromadzono 20 obiektów, w którychsa sprzęty domowe rolnicze meble.Ciekawość budza klumpy czyli buty dla konia.Ułatwiały one koniom poruszanie się po grząskich łąkach.Ożywione gospodarstwa sprawiaja wrażenie nadal zamieszkałych.Latem w skansenie sa organizowane imprezy przedstawiające zwyczaje i kulture Słowińców, WYPIEKI CHLEBA KOPANIE TORFU CZY WYPLATANIE KOSZY WIKLINOWYCH.
, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
łoże małżeńskie z baldachimem, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
lodówka, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
toaleta, Małgorzata Bednarczyk
, Małgorzata Bednarczyk
skansen kluki, Małgorzata Bednarczyk

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022