Wspaniały Gołuchów
Wspaniały Gołuchów

Głucho w Gołuchowie

Komentarze 3
2008-05-19

Spacer po Gołuchowskich dobrach to prawdziwa przyjemmość, znajdą tu coś dla siebie i miłośnicy historii i przyrody i techniki, a nawet dzieci będą z pewnością zadowolone.

Terenem tym opiekują się Lasy Państwowe, dzięki czemu powstał tu Ośrodek Kultury Leśnej. W zamku mieści się oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, ale inne zabudowania kryją ciekawe Muzeum Leśnictwa.

Wzdłuż doliny rzeki Ciemnej rozciąga się Park Dendrologiczny utrzymany w stylu krajobrazowym, nietrudno spotkać tu pomnikowe okazy drzew robiące niemałe wrażenie nawet na laikach.

Dla dzieci atrakcją na pewno okaże się, prócz samej bieganiny po Parku, skryta nieco na uboczu Pokazowa Zagroda Zwierząt, na gapiów czekają tu żubry, daniele i inne mniejsze zwierzęta.

Wszystko to bez problemu można odnaleźć w Parku, bo przed wejściem na jego teren znajduje się duży plan sytuacyjny, no a poza tym wystarczy kierować się za ludźmi, którzy, choć są tu obecni, jakoś nie umniejszają radości spędzania czasu na łonie natury 🙂

Gołuchów
Zamek w Gołuchowie
Zamek w Gołuchowie
Plan kompleksu w Gołuchowie
Tajemny Gołuchów
Głucho w Gołuchowie

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
28 kwiecień 2012 21:46

Polecam  Goluchow zanim bedzie za pozno , bo  Czartoryscy  staraja sie o zwrot majatku. I  b juz nie bedziemy mogli  ogalac pieknego zamku i parku z arboleum . 

Pozdrawiam  Barsolis


26 grudzień 2011 16:05
Konto użytkownika zostało usunięte
monika
28 marzec 2011 19:23

Zawsze chciałam odwiedzić Głuchów . Twój opis sprawił , że jestem coraz bardziej pewna żeby tam pojechać .

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022