Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Piesza wycieczka wzdłuż Wysokiego Grzbietu, Ewelina Grabowska
Piesza wycieczka wzdłuż Wysokiego Grzbietu, Ewelina Grabowska

Piesza wycieczka wzdłuż Wysokiego Grzbietu

Komentarze 0
2009-05-20
Wycieczka bierze początek w Szklarskiej Porębie. Trasa może przebiegać w podanej przeze mnie kolejności lub w odwrotnej gdyż punkt wyjścia jak i meta znajdują się w tym samym miejscu.
Znajdujemy niebieski szlak, który przebiega obok Informacji Turystycznej i kierujemy się na zachód a znaki prowadzą nas do Rozdroża pod Zwaliskiem. Droga biegnie w górę i przechodzi przez część Sz.P. zwaną Białą Doliną a następnie lasem. Po prawej stronie kilka razy mamy okazję podziwiać widok na Karkonosze a zwłaszcza na Szrenicę.
Na Rozdrożu krzyżują się szlaki niebieski (prowadzący dalej na Halę Izerską), czerwony (Główny Szlak Sudecki) i zielony. Stąd przyjemny półgodzinny spacer na Zwalisko. Z tamtejszych skał mamy niczym nieograniczoną panoramę: Karkonosze, Góry Izerskie a Przed nami możemy podziwiać kopalnię kwarcu, którą możemy odwiedzić jeśli dysponujemy czasem i ochotą.
Następnie wracamy tą samą drogą do rozdroża i podążamy dalej, tym razem czerwonym szlakiem, do nieco wyżej położonego niż Zwalisko Wysokiego Kamienia. Tutaj również czekają nas wspaniałe widoki. Istniało tu kiedyś schronisko. Niestety zostało zniszczone. W tej chwili funkcjonuje tu mały bufet i trwa budowa nowego schroniska.
Z Wysokiego Kamienia możemy pójść dalj czerwonym szlakiem prosto do Szklarskiej Poręby lub tak jak ja udac się żółtym w kierunku kolejnej miejscowej atrakcji- Zakrętu Śmierci.
Przygotowany jest tu parking dla licznych w tym miejscu turystów i luneta, przez którą możemy rzucić okiem na karkonoskie szczyty. Nie da się jednak ukryć,że to co zdążyłam zobaczyć po drodze przyćmiło mój zachwyt nad tym miejscem. Dlatego polecam oprócz tych bardziej popularnych punktów wycieczkowych wybrać się właśnie na Zwalisko, zwłaszcza, że z tym miejscem wiążą się liczne legendy.
Z Zakrętu Śmierci możemy już drogą wrócić do Szklarskiej Poręby.
Kopalnia \

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021