Widok na..Czantorię? Chyba tak, Marta
Widok na..Czantorię? Chyba tak, Marta

Równica, Orłowa

Komentarze 1
2009-05-17
Tym razem coś lekkiego: spacer na Równicę czerwonym szlakiem od Jaszowca i dalej, na Orłową. Równica jako taka nie jest specjalnie powabna - prowadzi tu asfaltowa droga, którą pędzi mnóstwo żelastwa na sam szczyt. Szlak przecina kilka razy drogę, ale te fragmenty, które idą lasem, są naprawdę ładne. Równica, jak Równica, idziemy dalej, na Orłową. Jest tam bardzo fajne prywatne schronisko: Chata na Orłowej. Sympatyczni gospodarze, ceny przyzwoite, ładna okolica. Cały czas śliczna pogoda, widoczność dobra, rekompensata za poprzedni dzień i deszcz na Stożku😉
Ładne widoki na Beskidku, stąd zejście 'dziko'. tzn. jakąś leśną drogą w dół, zawierzywszy GPSowi. Jak się okazało, słusznie - szybko trafiliłyśmy do celu, tj. z powrotem do Jaszowca. Miły spacerek na niedzielne popołudnie/przedpołudnie.
Równica, las, Marta
Las na zboczach Równicy, Marta
Chata na Orłowej, Marta
Chata na Orłowej, Marta
Chata na Orłowej, brama, Marta
Przełęcz Beskidek, Marta
Przełęcz Beskidek, Marta
Widoczek, Marta
Równica, Orłowa, Marta

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Bastet Monia
01 maj 2010 13:03
Dziękuję za komentarze. Widzę podobną trasę :-) Na Orłowej jest bardzo ładnie - szczególnie zrobiła na mnie w dzień z mgłami. Pozdrawiam :-)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022