Widok na..Czantorię? Chyba tak
Widok na..Czantorię? Chyba tak

Równica, Orłowa

Komentarze 1
2009-05-17
Tym razem coś lekkiego: spacer na Równicę czerwonym szlakiem od Jaszowca i dalej, na Orłową. Równica jako taka nie jest specjalnie powabna - prowadzi tu asfaltowa droga, którą pędzi mnóstwo żelastwa na sam szczyt. Szlak przecina kilka razy drogę, ale te fragmenty, które idą lasem, są naprawdę ładne. Równica, jak Równica, idziemy dalej, na Orłową. Jest tam bardzo fajne prywatne schronisko: Chata na Orłowej. Sympatyczni gospodarze, ceny przyzwoite, ładna okolica. Cały czas śliczna pogoda, widoczność dobra, rekompensata za poprzedni dzień i deszcz na Stożku😉
Ładne widoki na Beskidku, stąd zejście 'dziko'. tzn. jakąś leśną drogą w dół, zawierzywszy GPSowi. Jak się okazało, słusznie - szybko trafiliłyśmy do celu, tj. z powrotem do Jaszowca. Miły spacerek na niedzielne popołudnie/przedpołudnie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

01 maj 2010 13:03
Dziękuję za komentarze. Widzę podobną trasę :-) Na Orłowej jest bardzo ładnie - szczególnie zrobiła na mnie w dzień z mgłami. Pozdrawiam :-)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021