, marian
, marian

Twardogóra - Kolorowy Szlak Karpia w Dolinie Baryczy

Komentarze 2
2022-04-24

Twardogóra miasto polskie położone w województwie dolnośląskim, na terenie Doliny Baryczy.Postanawiamy w tym roku zwiedzić Doline Baryczy szlakiem-  Kolorowy Szlak Karpia. Prawdopodobnie mamy do odszukania 30 Karpi.Pierwszego odnajdujemy w Twardogórze, opodal pięknego kościoła p.w. Trójcy i Matki Boskiej.Jest to dawny ewangelicki kościół zbudowany z tzw.muru pruskiego.Obecnie to miejsce kameralnych wydarzeń kulturalnych.W tym dniu odbywała się tutaj wystawa- księga która przetrwa na wieki czyli Historia Biblii. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał i warto było chociaż trochę się zagłębić w historię biblii. Zainteresowało nas również ciekawe rozplanowanie miasta. Myśleliśmy że przy kościele pw.Matki Bożej Wspomożenia Wiernych jest rynek, ale w poszukiwaniu Ratusza okazało się że miasto ma dwa rynki. Kolejnym zabytkiem miasta jest niedostępny dla zwiedzających pałac księżnej Eleonory Charloty Wurttemberg -Mompelgard.Zadowoleni że mamy pierwszego karpia udajemy się na dalsze łowy.Na zwiedzanie Doliny Baryczy zainspirowała nas Ania, którą tak pięknie opisała te tereny. Okazało się że znamy te tereny ale nie  wszędzie byliśmy. Dziękujemy Aniu.

Karp nr. 1 Twardogóra , marian
, marian
Brama do pałacu, marian
, marian
Pałac, marian
Ratusz, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
Ratusz , marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
29 kwiecień 2022 11:46

[cytuj autor='Joanna']Fajny pomysł. Czekam na kolejne karpie.[/cytuj]

„Nie byłam wszędzie, ale wszędzie na pewno jest na mojej liście” – Susan Sontag

 

Joanna
29 kwiecień 2022 10:17

Fajny pomysł. Czekam na kolejne karpie.

Zwiedzone atrakcje

Twardogóra

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022