, marian
, marian

Kopalnia Soli Bochnia

Komentarze 5
Tagi łatwa
2022-03-06

Kopalnia Soli w Bochni jest najstarszą kopalnią soli kamiennej w Polsce. Trudniła się wydobyciem ,, białego złota" jeszcze na długo przed XIII  wiekiem. Zjeżdżając prawdziwą górniczą windą pod ziemię przenosimy się w inny świat. Zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Zobaczyliśmy solne rzeżby, kopalniane wyrobiska, komory i liczne kaplice.Najwieksza kaplica nosi nazwę patronki kopalni Św Kingi.Są też stajnie dla koni, które kiedyś tu pracowały. Niesamowitą atrakcją zwiedzania jest przejazd podziemna kolejką. Historie kopalni opowiadał nam przewodnik. Dzięki ekspozycji muntimedialnej, o historii soli opowiadają nam również polscy królowie, duch mnicha z zakonu Cystersów oraz kupcy z Genui. Przekaz jest bardzo zrozumiały.Bardzo przyjemnym miejscem jest największa komora Ważyn, gdzie znajduje się boisko sportowe, restauracja, sklepik z pamiątkami. Ta podziemna perełka przyciąga wielu turystów.Nam bardzo się podobała .Polecam.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

allie
20 czerwiec 2022 20:38

Oj, Bochnia od dawna na liście do zwiedzenia, może kiedyś w końcu się uda.

Anna Piernikarczyk
21 kwiecień 2022 19:36

Pięknie, bardzo dobrze wspominam tą Kopalnię, chętnie bym powtórzyła 🙂

Ja mam lekką klaustrofobię, odzywa się czasem w jaskiniach, ale w kopalniach nie, bo nie jest tam aż tak ciasno 🙂

Edytowano: 2022-04-21 19:37:39

Joanna
12 kwiecień 2022 14:09

[cytuj autor='Południowa Hania']No właśnie mnie kusiła ta kopalnia, ale pytanie - czy osoba jak ja z klaustrofobią da tam radę?[/cytuj]

Ja mam z tym lekki problem, ale na tyle lekki, że ciekawość nowych miejsc i chęć zwiedzania jest silniejsza. W kopalni w Bochni byłam i podobało mi się. Niedaleko odwiedziliśmy też Muzeum Motyli.

marian
08 kwiecień 2022 09:52

[cytuj autor='Południowa Hania']No właśnie mnie kusiła ta kopalnia, ale pytanie - czy osoba jak ja z klaustrofobią da tam radę?[/cytuj]

Naprawdę ciężko mi na te pytanie odpowiedzieć.Myśle że nie jest tak żle ale nie mam tego problemu to nie chce się wypowiadać.Ja mam lek wysokości ale staram się pokonywać .

Południowa Hania
08 kwiecień 2022 08:57

No właśnie mnie kusiła ta kopalnia, ale pytanie - czy osoba jak ja z klaustrofobią da tam radę?

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022