widok, mirosław
widok, mirosław

Wielka Racza

Komentarze 4
2022-01-16

                                         Jest to najwyższy szczyt w tzw. worku raczańskim i najłatwiejszy do zdobycia.


Korzystając ze słonecznej pogody w niedzielny poranek postanowiłem zdobyć Wielką Raczę,wybrałem najkrótszy szlak czyli żółty z Rycerki Kolonia.Niestety jak się spodziewałem na szlaku było mnóstwo turystów.Szlak okazał się bardzo widokowy a do tego przyjemny w maszerowaniu,idąc nim w krótkim czasie osiągam szczyt(po drodze robię dłuższe przerwy na podziwianie widoków).Dojście na szczyt zajmuje mi zaledwie półtorej godziny,po dotarciu na szczyt ruszam do schroniska,niestety jest pełne więc ruszam na platformę widokową aby podziwiać krajobraz z niej.Gdzie się nie obrucę to z każdej strony mogę podziwiać inne pasmo górskie,i w ten sposób upłyneło mi dwie godzinny.Ponownie udaję się do schroniska na coś ciepłego.Po odpoczynku w schronisku przyszedł czas aby ruszyć w drogę powrotną,wybieram ponownie szlak żółty i schodze nim do Rycerki Kolonia gdzie rano ruszałem na szlak.Droga powrotna zajeła mi trochę czasu bo natrafiłem na wiekszą grupę turystów którzy również postanowili schodzić w tym samym czasie co ja.
Po dotarciu do Rycerki Kolonia pozostało mi tylko udać się w podróż powrotną do domu.

rycerka, mirosław
rycerka, mirosław
na szlaku, mirosław
szlak, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
platforma widokowa, mirosław
nz szczycie, mirosław
wikok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
wodok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
śnieg, mirosław
widok, mirosław

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
06 luty 2022 18:20

Cudowne widoki. U nas za oknem szaro.

Anna Piernikarczyk
31 styczeń 2022 08:41

Wow, ale super , cudownie, chyba skradniemy ten pomysł 🙂

Maciej A
29 styczeń 2022 10:54

Fantastyczna góra, widoki przepiękne

Wspominam swój tam pobyt i chętnie bym się znów wybrał

Joanna
27 styczeń 2022 12:25

Piękna zima w górach.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022