, mirosław
, mirosław

Wieża widokowa na Gorcu

Komentarze 4
2021-08-28

                                                                                Wieża widokowa na Gorcu
                                                                                         Ochotnica dolna
                                                                                                      2/4

 

, mirosław
, mirosław

Jest to moja druga wieża widokowa zdobyta w programie Ochotnicy dolnej.Po zdobyciu Koziarza,tym razem ruszyłem na Gorc.


Zdobywanie tej wieży widokowej rozpocząłem w przysiółku rzeki w paśmie Lubomira gdzie zaczynam moją wspinaczkę niebieskim szlakiem.Szlak po opadach deszczu jest błotnisty i miejscami śliski,początek szlaku biegnie lasem co jeszcze pogarsza wędrówkę.Po dłuższym marszu szlakiem docieram na polanę na której pojawiają się pierwsze widoki na szlaku,robię krótki postój i ruszam dalej bo nadciągneły ciemne chmury.Po pokonaniu kolejnego wzniesienia na choryzoncie pojawia się wieża,jeszcze tylko pokonam polanę i będe na wieży,tak mi się wydawało.Po pokonaniu połowy polany robię krótki postój aby podziwiać widoki.Jeszcze tylko mała wspinaczka pod górę i już jestem pod wieżą,najpierw zaliczam szczyt Gorc,a następnie postanawiam wspiąć się na wieżę aby podziwiać panoramę.Po blisko godzinie podziwiania szczytów schodzę pod wieżę na chwilę postoju,i ruszam w kierunku Ochotnicy dolnej zielonym szlakiem.Schodząc szlakiem po pewnym czasie docieram do bazy namiotowej na której biwakuje kilkudziesięciu turystów.Podążam dalej szlakiem,i tak po blisko dwóch godzinach marszu docieram na moją metę dzisiejszej wycieczki czyli do ochotnicy dolnej,jeszcze tylko powrót do domu.

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
05 październik 2021 11:28

Wybieram się. Fajne małe góry

Anna Piernikarczyk
29 wrzesień 2021 08:47

Super Mirek, Gorce są fantastyczne, chcieliśmy bardzo być na tej wieży na Gorcu rok temu, ale z powodu złej pogody udały się tylko dwie niższe - Magurki i Koziarz 🙂

Południowa Hania
24 wrzesień 2021 11:23

Gorce są piękne!

Joanna
24 wrzesień 2021 11:23

Mogłoby się wydawać, że w górach wieża niepotrzebna, bo i bez niej są piękne widoki. A jednak widać, że nawet tu wieża pomaga dobrze się rozejrzeć 🙂

Zwiedzone atrakcje

gorc

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022