, Południowa Hania
, Południowa Hania

Busko - Zdrój - uzdrowisko z charyzmą

Komentarze 2
2021-05-18

Województwo świętokrzyskie

Ciągnie mnie do Buska i od paru lat jeżdżę tam na parę dni.  Nie jest zbyt turystyczne, nie ma wielu zabytków, nie ma gór ani miejsca do plażowania. Ale ma niezwykły klimat, nie ma tutaj tłumów, nie ma drożyzny, zakłady przemysłowe są bardzo oddalone i jest urzekające otoczenie lasów i łąk. Poza tym nawet w niepogodę jest tutaj co robić - są atrakcyjne sklepy, mała galeria sztuki, basen, restauracje, Buskie Centrum Kultury...

, Południowa Hania
, Południowa Hania

Oczywiście główną atrakcją jest Park Zdrojowy podzielony na dwie części. Ostatnio otwarto imponującą Tężnię, gdzie jest oranżeria, taras widokowy i pijalnia. A sam park jest bardzo duży, skąpany w zieleni, pełen ławek i wiewiórek.

Warto skorzystać z zabiegów, między innymi w Sanatorium Włókniarz można sobie zafundować...kąpiel w piwie (oczywiście specjalnym), jest w Busku sporo miejsc z zabiegami leczniczymi jak i upiększającymi. i ich przystępność w przeciwieństwie do wielu uzdrowisk jest dobra.

, Południowa Hania
, Południowa Hania

Do Parku prowadzi długi i bardzo ładny deptak z pomnikami, Zamkiem Dersława, można po drodze zjeść pysznego gofra.

Ale Busko - Zdrój to nie tylko Park. W części osiedlowej blisko deptaka jest Staw Niemiecki z siłownią, ścieżkami rowerowymi.

, Południowa Hania
, Południowa Hania
, Południowa Hania

 Jest też zabytkowy, , drewniany kościółek świętego Leonarda z malutkim cmentarzem. sympatyczne centrum z Placem Zwycięstwa na czele. 

A wspaniałe miejsce spacerowe (ok. kilometr od centrum) to Rezerwat Zimne Wody, taka polska Toskania - wzgórza, łąki i pola.

, Południowa Hania
, Południowa Hania

Charyzmatyczne i uspokajające uzdrowisko.

 

, Południowa Hania
, Południowa Hania

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
18 sierpień 2021 14:15

Przyjemna miejscowość uzdrowiskowa

Joanna
10 sierpień 2021 14:26

Ładne miejsce.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022