Strumyk
Strumyk

Tatry Zachodnie - Ornak

Komentarze 4
2008-05-06
Dolinę Kościeliską na pewno każdy doskonale zna. To chyba najpopularniejsza Dolina Tatrzańska i bardzo ładna.
Panuje tam ruch jak na Floriańskiej w Krakowie. Bywa tłoczno ale większość turystów poprzestaje na dotarciu do Schroniska Ornak. My postanowiliśmy podążyć dalej mimo deszczu który nas przywitał właśnie w schronisku.
Poszliśmy żółtym szlakiem na Iwaniacką Przełęcz.( Bardzo polecam również krótki czarny szlak do Smreczyńskiego Stwu, bardzo spokojne i urokliwe miejsce. )
Po drodze deszczyk ustał i na przełęczy dla odmiany pojawiło się piękne słoneczko. Można się było wylegiwać na trawce i odpoczą przed podejściem na szczyt Ornaku.
Przejście grzbietem Ornaku to widoki roztaczające się ze wszech stron. Rewelacja!
Wogóle Tatry Zachodnie są troszkę inne od Tatr Wysokich, mają swój inny niepowtarzalny urok.Poza Ornakiem byłam jeszcze tylko na Grzesiu i ciągle chcę tam wrócić by przejść szczytami - Rakoń, Wołowiec, Starobociański Wierch, Błyszcz.
By zejść na "niziny" poszliśmy w kierunku Starobociańskiego i tam na Siwej Przełęczy odbiliśmy na czarny szlak do Starobociańskiej Doliny. Schodzenie w dół było długie i męczące jednak na dół trzeba dojść...
W Dolinie Chochołowskiej spotkaliśmy pasące się koniki, tak jak w Kościeliskiej owieczki. Złapaliśmy busa którym wróciliśmy do Kir na parking po nasze autko i po długim dniu wróciliśmy do domu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

15 październik 2012 21:40

pieknie  pieknie .

Gory ktore kocham .

 

Pozdrawiam

16 sierpień 2008 20:58
Krystyno, cieszę się, że moja wycieczka wywołała miłe wspomnienia.
W góry zawsze warto wracać.
02 sierpień 2008 11:01
hehe z biegiem czasu do tych młodzieńczych wspomnień nabiera się coraz większego sentymentu... Już to sama po sobie widzę 🙂
01 sierpień 2008 23:40
dzięki Tobie wróciły wspomnienia szkolnych wycieczek... trzykrotnie nocowaliśmy w schronisku na Ornaku, oczywiście byłam i nad Czarnym Stawem i na Przełęczy Iwanickiej... Kominiarski Wierch... wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia... kiedyś tam powrócę...

Zwiedzone atrakcje

Kościelisko

Dolina Kościeliska

Jaskinia Mroźna

Smreczyński Staw

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021