Zamek.Rzeszów, Grzegorz Gregor
Zamek.Rzeszów, Grzegorz Gregor

Rzeszów 2021

Odwiedziłem drugi raz Rzeszów, stolicę województwa Podkarpackiego. Oprócz wizyty na Rynku Głównym, Deptaku 3 Maja, Zamku - z zewnątrz wraz z bastionami - postanowiłem pojeździć i pochodzić po mieście i zobaczyć imponująco rozwijające się miasto. Rzeszów to miasto dynamicznie rozbudowujące się. Powstają nowe osiedla, wieżowce (najwyższe mają po 18 i jeden 25 pieter !!!). Rzeszów w Śródmieściu to tzw. "stary Rzeszów", urokliwy, ze starymi kamieniczkami. A poza nim można zobaczyć nowoczesny Rzeszów z imponującymi inwestycjami, które nie zahamowała pandemia wirusa. Miasto jest rozległe (ma 129 km kwadratowych powierzchni) i wieczorem z osiedla Matysówka można podziwiać rozświetlone spore miasto. Rzeszów posiada międzynarodowy port lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz bardzo dużo dużych przedsiębiorstw - w mieście są Specjalne Strefy Ekonomiczne. W tej wycieczce postanowiłem zobaczyć Rzeszów z nieco innej perspektywy - jako miasta nowoczesnego, szybko rozwijającego się. Nad Wisłokiem można pobiegać i miło spędzić czas. Miasto jest bardzo czyste, odnowione i estetyczne a ludzie bardzo otwarci. Są mimo wirusa otwarte 2 wielkie galerie handlowe więc można też coś ciekawego kupić a wybór jest ogromny. Dojazd znakomity - Rzeszów ma dostęp do Autostrady A-4 oraz S-19. Polecam wizytę w tym bardzo atrakcyjnym mieście - stolicy Podkarpacia. Zapraszam do Rzeszowa, tych Wszystkich co nie byli w tym bardzo ładnym dość sporym mieście.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Lublanka
16 luty 2021 12:32

Moja pociecha myśli o studiach w Rzeszowie. Chyba wybierzemy się na rodziną wycieczkę. 🙂 

Delfina332
28 styczeń 2021 12:14

Rzeszów to wbrew pozorom bardzo fajne miasto! Mam tam kolegę, więc już większość miasta znam 🙂

Grzegorz Gregor
24 styczeń 2021 15:55

Dodam, że udały mi się ciepłe dni tego stycznia 2021 roku ale wrzuciłem 1 zdjęcie rzeszowskiego Zamku Lubomirskich (avatar tej wycieczki). Dodam, że jeszcze mam kilkanaście ale to zdjęcia biurowców i apartamentowców miasta (czyli nowoczesnego wglądu na Rzeszów), który to bardzo zaimponował mi rozmachem inwestycji jakie zostały poczynione przez ostatnie 4 lata, kiedy to ostatni raz byłem w tym bardzo ciekawym i bardzo ładnym mieście, stolicy Podkarpacia. Dodam, że ludzie są niesamowicie mili i pomocni (to mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie). Niebywała czystość i estetyka miasta, szerokie 4 pasmowe drogi, równe, bez dziur !!! Miasto wszechobecnych, sporych inwestycji - tak mogę podsumować moja styczniową wycieczkę do Rzeszowa. Warto się udać do tego miasta. Wszelkie stereotypy dotyczące Polski B w przypadku Rzeszowa można w bajki włożyć. To Polska A i to bardzo gościnna, czysta, estetyczna i bardzo rozwinięta gospodarczo. POLECAM ODWIEDZIĆ TO MIASTO !!!

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022