Na Krupówkach, Teresa Nowak
Na Krupówkach, Teresa Nowak

Na Nosalu

Komentarze 1
2008-05-05
Wycieczka bardzo spontaniczna.
Po prostu obudziliśmy się w niedzielę i postanowiliśmy pojechać do Zakopanego. Zabraliśmy znajomych i wyjechaliśmy coś około południa a przed nami 2,5 godziny drogi. Kiedy dotarliśmy do miasta było już późnawo by gdziekolwiek wyruszć. W mieście też jest co zwiedzać jednak ja byłabym niepocieszona gdybyśmy nie zdobyli jakiegoś szczytu.
Zapadła decyzja - idziemy na Nosal.
Dotarliśmy do Kuźnic a stamtąd udaliśmy się zielonym szlakiem na nasz szczyt. Na szlaku było właściwie pusto, bo pora późna i raczej z tej strony mało kto atakuje szczyt.
Kiedy zdobyliśmy Nosal, było tam tylko kilka osób. Normalnie to jest tam tłok jak na Sokolicy w Pieninach, bo i trochę Nosal mi ją przypomina ( strome przepaście w dół ).
Jednak po chwili zostaliśmy w czwórkę w swoim gronie. Mogliśmy się cieszyć widokami i trochę pobawić w dzieci, które zobaczywszy pierwszy śnieg od razu lepią bałwana. My ulepiliśmy kilka ale miniaturek. Za to zabawa była niezła.
Gdy zaczęło się robić późnawo niestety musieliśmy opuścić szczyt i ku naszemu zdziwieniu z drugiej strony Nosala jeszcze kilka osób podchodziło na szczyt.
W mieście zrobiliśmy spacer Krupówkami no i trzeba było wracać do domu.

Skały, Teresa Nowak
Na Nosalu, Teresa Nowak
Pierwsze bałwanki, Teresa Nowak
Tatry, Teresa Nowak
Widok na Tatry, Teresa Nowak
Jeszcze jesień a już zima, Teresa Nowak
Paproć, Teresa Nowak
W drodze na Nosal, Teresa Nowak
Podejście na szczyt, Teresa Nowak
Na Nosalu, Teresa Nowak
Widok na Zakopane, Teresa Nowak

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Katarzyna Jamrozik
05 maj 2008 19:11
Bałwany superm, nie mówiąc już o widokach, bo możliwość zobaczenia świata z góry to jedno z najwspanialszych przeżyć jakie można doświadczyć. Trzeba w to czasem włożyć ogromny wysiłek ale warto.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021