Wilanów

Ponowna wizyta w Warszawie.Tym razem odwiedziliśmy przepiękne miejsce jakim jest Wilanów. A dokładniej Królewskie ogrody. To przepiękne miejsce, w którym można spędzi spokojnie kilkanaście godzin. Do zwiedzenia jest Muzeum Pałacu Króla Jana III (niestety nam się nie udało, zamknięte) i przepiękne ogrody oraz park. Byliśmy tam pod koniec listopad a i tak nam się bardzo podobało, a co dopiero wiosną lub latem. Królewskie ogrody światła mają przepiękną iluminację, nam niestety nie udało się zobaczyć tego zjawiska. Ale może kiedyś 🙂

Altana
Altana

Cały obiekt jest przepiękny, razem z przyległymi ogrodami i parkiem. Można się przejść wzdłuż jeziora Wilanów i zobaczyć między innymi Chińską Altanę. Altana wybudowana przez Stanisława Kostkę Potockiego. Chińska altana jest też trochę Turecka, jak wyczytałem w jednym z przewodników. Tureckie znaki można zauważ na zwieńczeniu dachu. Zakończone są dwoma półksiężycami i Turecką czapką. Idąc dalej możemy dojść do mostu Rzymskiego który łączy park z wyspą, na której znajduje się pomnik bitwy Raszyńskiej. Możemy obejść w koło wyspę i powrócić do parku.  Na uwagę zasługuje jeszcze (wiele miejsc) Mauzoleum Potockich i kościół św. Anny.

Mauzoleum Potockich
Mauzoleum Potockich

Zaciekawiła mnie jedna rzecz, dlaczego w pomniku głowa żony Aleksandry jest zwrócona odchylona na zewnątrz?? Ktoś może wie? Jakaś legenda? Mi nic nie udało się znaleźć. Do kościoła nie udało się wejść, gdyż trwała ceremonia pogrzebowa.Czyli reasumując, trzeba koniecznie tam wrócić, bo w wiele miejsc nie weszliśmy, może na wiosnę??

Polecam wszystkim wybrać się na spacer w te przepiękne miejsce.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
15 grudzień 2020 08:50

Warto byłoby kiedyś znów odwiedzić Wilanów. 

Galeria też bardzo zachęca :-)

tomtur
11 grudzień 2020 10:47

Bardzo ciekawa i atrakcyjna galeria. Przy okazji bardzo wielu wyjazdów do, bliskiej  Łodzi, Warszawki z 3-4 razy do Wilanowa pojechałem. Dzięki za przypomnienie.  My przy okazji pobytu pod Przemyślem planujemy w 2021 zahaczyć o pałac w Łańcucie. 

Anna Piernikarczyk
11 grudzień 2020 10:12

Pięknie ! I nam Wilanów przypadł do gustu, choć też wnętrz nie zwiedzaliśmy, ale dlatego, że wtedy jeszcze nie mieliśmy tego w zwyczaju. Do dziś za wnętrzami aż tak bardzo nie przepadam, jednak wolę hasać na zewnątrz, ale wiem, że są miejsca, które odwiedzić wręcz trzeba 🙂

Joanna
11 grudzień 2020 08:53

Ładnie wygląda. Oglądając zdjęcia można na chwilę zapomnieć, że zostały zrobione w dużym mieście.

marian
10 grudzień 2020 22:54

Wilanów jest przepiękny, udało nam się w tym roku tam być. Jesteśmy zachwyceni tym miejscem.

mirosław
10 grudzień 2020 17:20

Ciekawe miejsce,warte odwiedzenia

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Warszawa Wilanów

Pomnik Bitwy pod Raszynem

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021