, mirosław
, mirosław

Korona Gór Polskich-Turbacz

Komentarze 4
2020-09-12

3.Turbacz 12/09/2020r.
Jest najwyższym szczytem Gorców, a także jednym z 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski i wznosi się na wysokość 1310 metrów n.p.m. Prowadzi do niego cała siatka dłuższych i krótszych szlaków.Moją przygodę z Turbaczem rozpoczynam w nowym targu na żółtym szlaku,skąd kieruję się na rusinową polanę gdzie znajduje się drewniana kaplica.
Po drodze na szlaku mijam kilka kapliczek przypominających drogę krzyżową.Wędrując żółtym szlakiem w pewnym momencie docieram na małą polane na której został postawiony przez myśliwych kamienny krzyż celem modlitwy na początek sezonu łowieckiego.Idąc dalej szlakiem wkońcu docieram na rusinową polanę,po zwiedzeniu kaplicy ruszam w kierunku Turbacza.
Na szlaku mijam jeszcze punkt widokowy Długie Młaki,by po chwili zameldować się pod schroniskiem,jeszcze tylko chwila marszu i będę na szczycie.Po dotarciu na szczyt obowiązkowo pamiątkowe zdjęcie i mogę wracać do schroniska.Po odpoczynku postanawiam wracać zielonym szlakiem,mijam punkt widokowy i po chwili docieram do drugiego punktu na Świeradowej,idąc w dół szlakiem zielonym mijam jeszcze kilka punktów widokowych,aż docieram do strumyka gdzie spędzam krótką chwile.Do końca mojej wędrówki pozostało mi około dwóch kilometrów marszu więc dystans szybko mija,po drodze wstępuje jeszcze do stacji Gopr po pieczątkę i melduje się na miejscu porannego startu.

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
01 grudzień 2020 08:13

Wspaniale, nasze marzenie z zeszłego roku, niezdobyte 😉 W tym roku nawet go nie planowaliśmy, choć znów byliśmy w Gorcach 🙂

Maciej A
30 listopad 2020 09:15

Jedna z moich ulubionych gór, wystarczy spojrzeć stamtąd na Tatry, aby było wiadomo dlaczego :-)

tomtur
29 listopad 2020 23:04

Ambitnie zaliczasz kolejne szczyty

Joanna
27 listopad 2020 11:57

Super. Kolejny szczyt zdobyty. Na Turbaczu byłam pierwszy i jedyny raz jako nastolatka z rodzicami.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022