na szlaku
na szlaku

Mały Szlak Beskidzki-przełęcz kocierska -krzeszów

Komentarze 5
2020-09-27

Mały Szlak Beskidzki;-Beskid Mały27/09/2020

na szlalu
na szlalu

Etap3Przełęcz kocierska-potrójna-łamana skała-leskowiec-schronisko-krzeszów.

 Pamiętacie jaka pogoda była w sobotę?Dawno takiej nie pamiętam.Szczególnie rano czarne niebo , burze , kałuże i silne opady.To wszystko sprzeciwiło się przeciwko mnie i chciało zatrzymać mnie w domu,lecz ja postawiłem na przekór pogodzie i ruszyłem na kolejny etap Małego Szlaku Beskidzkiego.Udaje się na  Przełęcz Kocierską gdzie skończyłem poprzedni etap,a mam zamiar zacząć ten.Po dotarciu na start  pojawia się słoneczko co wprawia mnie w dobry nastrój,i tak rozpoczynam pokonywać kolejne kilometry Małeg Szlaku Beskidzkiego , ten mały wcale nie jest taki mały i kolejno mijam Potrójną-Łamaną Skałę no i Leskowiec gdzie po podziwaniu panoramy udaje się na odpoczynek do schroniska PTTK Leskowiec. Sama nazwa schroniska ''Pod Leskowcem'' wśród znawców tematu wprowadza trochę dyskusji , ale malownicze położenie obiektu momentalnie pozwala zapomnieć o tych sporach.Po odpoczynku i nabraniu sił ruszam szlakiem czerwonym w kierunku  Krzeszowa , gdzie kończę wędrówkę.Ale najważniejsze na głowę nie spadała nam nawet jedna kropelka deszczu , nawet momentami słoneczko się do mnie uśmiechało , co prawda nie tak silne jak w porze letniej,ale i tak było sympatycznie.W takich oto okolicznościach przeszedłem cały szlak w Beskidzie Małym,czas 

brzewo
brzewo

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
12 listopad 2020 08:35

Wytrwale kontynuujesz 🙂 To mniej znane mi rejony

marian
11 listopad 2020 20:38

Kolejny udany dzień.Dobrze że pogoda była łaskawa. 

Maciej A
11 listopad 2020 09:59

Całkiem fajne okoliczności i szlak zaliczony. Pewnie teraz weźmiesz się za Główny Szlak Beskidzki?

tomtur
11 listopad 2020 08:52

Wyrazy uznania.  Dobrze, że pogoda Ci tym razem sprzyjała.  Widok bardzo, bardzo uroczy.

MaciejW
10 listopad 2020 23:07

Ooo, gratuluje. Co prawda myślałem, że dopiero będziesz zaczynał wędrówkę, a Ty zacząłeś i skończyłeś 🙂 Jeszcze raz gratuluję i widzę, że bilans wędrówek w tym roku u Ciebie, mimo pandemii jest całkiem niezły. 

Zwiedzone atrakcje

krzeszów

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021