zapora w porąbce
zapora w porąbce

Mały Szlak Beskidzki-porąbka zapora-przełęcz kocierska

Komentarze 6
2020-07-04

Dzisiaj podejmuje kolejne wyzwanie,mianowicie chcę przejść drugi odcinek Małego Szlaku Beskidzkiego.Mały Szlak Beskidzki-Beskid Mały

widok
widok

04-07-2020Etap 2

Porąbka Zapora-Przeł.Kocierska 

Po dwóch tygodniach wracam na Mały szlak beskidzki,i ruszam w dalszą część szlaku.Start odcinka mam zaplanowany w porąbce na tutejszej zaporze,początkowo szlak przebiega łagodnie asfaltowym odcinkiem drogi,

by już po chwili uświadomić mi co mnie czeka na dzisiejszym odcinku.Zaczynam się wspinać na wzniesienie,w pewnym momencie zauważam pierwszy cel mojej wędrówki,mianowicie górę Żar.

widok
widok

Aby dotrzeć do wyznaczonego miejsca postoju muszę pokonać jeszcze dość długi leśny odcinek szlaku bez widoków,po dotarciu na górę żar postanawiam zrobić dłuższy postójaby złapać trochę tchu.

W czasie odpoczynku podziwiam widoki z góry żar,oraz tutejszy zbiornik,a także startujących paralotniarzy.Po godzinnym odpoczynku ruszam dalej na szlak,szlak czerwony którym podążam biegnie obok tutejszego zbiornika,mam możliwość zobaczenia zbiornika z innej perspektywy.

po pokonaniu tego odcinka szlaku wkraczam ponownie w leśny odcinek,którym docieram na Kiczerę,a po drodze za moimi plecami ukazał się przepiękny widok zbiornika.

Na Kiczerze ponownie mam możliwość podziwiania widoków.Chwila poświęcona na zrobienie kilku fotek i ruszam dalej szlakiem w kierunku Przełęczy Kocierskiej.

widok
widok

Przedemną prawie dwugodzinny odcinek szlaku który w większości muszę przejść lasem,idąc szlakiem natrafiam na ruiny starego szałasu.Szlak prowadzi mnie raz pod górę,to znów w dół,

na szczęście w całości docieram na przełęcz kocierską,gdzie pod tutejszym hotelem kończę ten odcinek czerwonego szlaku.

góra żar
góra żar

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

tomtur
17 listopad 2020 23:46

Okolice mi znane ale z chęcią jeszcze powtórzę.

allie
17 listopad 2020 22:48

To ja się łączę z Joanną 😉

Joanna
12 listopad 2020 13:10

A ja nie znam tych miejsc. Do nadrobienia... kiedyś 🙂

Anna Piernikarczyk
12 listopad 2020 08:34

[cytuj autor='marian'] Miejsca mi znane,ale przyznam że na górę Żar wjechałem samochodem.Okolice bardzo piękne.Byłem przy zaporze Porąbka i Tresna.Udało mi się jeszcze zwiedzić elektrownie. [/cytuj]

Też Marianie uwielbiamy te okolice, z jeziorami i Górą Żar, ale też Żar "zdobyty" samochodem, ledwie parę szlaków mamy tam pieszo zdobytych, szkoda 😢 Brawo Mirku, super wędrujesz!

marian
11 listopad 2020 20:46

Miejsca mi znane,ale przyznam że na górę Żar wjechałem samochodem.Okolice bardzo piękne.Byłem przy zaporze Porąbka i Tresna.Udało mi się jeszcze zwiedzić elektrownie.

Maciej A
11 listopad 2020 09:56

Lepsza pogoda i lepsze od razu widoczki. Fajnie wspominam zwłaszcza Górę Żar

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021