okolice wsi Rybniki
okolice wsi Rybniki

Kolory jesieni w Puszczy Knyszyńskiej

Komentarze 7
2020-10-31

Kolejna jesienna wycieczka do Puszczy Knyszyńskiej. Tym razem porzuciliśmy „na chwilę” mój ulubiony kierunek: Supraśl i dalej. (Trochę dla odmiany, a trochę, żeby nie przejeżdżać przy największym białostockim cmentarzu. Planując wyjazd spodziewałam się dużych zmian w organizacji ruchu, jak co roku. Stało się inaczej, ale planów już nie zmieniałam.)Pojechaliśmy trasą na Augustów i zatrzymaliśmy się przy „Barze na Składnicy” w pobliżu wsi Rybniki. To miejsce i ten fragment puszczy odkryliśmy wiosną tego roku. (https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,12556,puszcza-knyszynska-spotkanie-z-przyroda.html) Bar, według zamieszczonej przed wejściem informacji, oferuje obiady domowe na wynos, ale nie skorzystaliśmy. Mieliśmy własny prowiant i ciepłą herbatkę w termosie.

przy Barze na Składnicy
przy Barze na Składnicy

Pospacerowaliśmy po lesie. Poprzyglądaliśmy się liściom spadającym z drzew i owocom wiszącym na gałęziach. Przeszliśmy mniej więcej tę samą trasę, co poprzednio, tylko las zmienił kolory. Myślę, że nasz spacer miał około 4 km długości.Zamarzyło mi się na koniec, żeby przyjechać jeszcze w to samo miejsce śnieżną zimą (o ile taka będzie) i w środku lata, obejrzeć cztery pory roku w jednym miejscu i porównać widoki. Ciekawe czy mi się uda...

Komentarze

Zostaw swój komentarz

tomtur
07 listopad 2020 09:36

Jesienny rodzinny spacer w morzu kolorowych liści pod nogami to coś pięknego. Pomysł z relacjami z takiego miejsca z każdej z czterech pór roku też super. Ale, wybacz, za śniegiem nie będziemy trzymali kciuków. Wystarczy nam na zdjęciach i we wspomnieniach.

Maciej A
06 listopad 2020 08:51

Spacer wśród kolorów jesieni jest bardzo przyjemny i od razu swędzi mnie ręka do aparatu

mirosław
05 listopad 2020 17:04

Ciekawa ta puszcza a kolory jesieni przepiękne

mirosław
05 listopad 2020 17:04

Ciekawa ta puszcza a kolory jesieni przepiękne

Anna Piernikarczyk
05 listopad 2020 13:25

Fajny spacerek i śliczne "owoce" jesieni 🙂

Joanna
05 listopad 2020 13:14

[cytuj autor='MaciejW'] Trzymam kciuki, żeby się udało. Przepiękna fotografia obfitująca w różnorakość barw.   [/cytuj]

Przepiękna puszcza, to i na zdjęciach dobrze wygląda 🙂

MaciejW
05 listopad 2020 12:27

Trzymam kciuki, żeby się udało. Przepiękna fotografia obfitująca w różnorakość barw.  

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Bar na Składnicy

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021