, marian
, marian

Rumunia-Zamek Drakuli Bran oraz zamek Peles

Komentarze 5
Tagi łatwa
2020-09-16

Śladami Drakuli podczas naszej wycieczki po Rumunii zwiedziliśmy malowniczy zamek Bran,wniesiony w XIV wieku przez królów węgierskich.Zamek reklamowany bezpodstawnie jako obiekt związany z pierwowzorem Drakuli-Władem Palownikiem.Prawdziwą siedzibą Włada był bowiem zamek Poenari.

, marian
, marian

Zamek w Branie był ważnym punktem obronnym.Od 1920 roku pełnił funcję letniej rezydencji królowej Rumunii Marii.Obecnie pełni funkcję muzeum historyczne.

, marian
, marian

Majestatyczny zamek,z którego możemy podziwiać  piękne widoki na okolice.

, marian
, marian

Kolejny zamek, którego udało nam się zobaczyć w Rumuni to zamek Peles,w miejscowości Sinaia.Przepiękny kompleks parkowo-pałacowy.Jego fantazyjna archtektura oraz malownicza lokalizacja czynią gojednym z najpiękniejszym zamkiem Rumuni.

, marian
, marian
, marian
, marian

  Dawna rezydencja królów Rumunii.Na nas niesamowite wrażenie zrobiło bogactwo wnętrza.Liczne komnaty luksusowo umeblowane zachwycają swoim olśniewającym bogactwem wystroju.Możemy podziwiać piękne kolekcje zbroi,kolekcje srebra,zegarów oraz wiele innych eksponatów.Jest na czym oko zawiesić.Zamek godny polecenia.

, marian
, marian

 

 

 

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anja
17 październik 2020 17:31

Mnie objazd po Rumunii pozytywnie zaskoczył. Czasem warto zweryfikować swoje wyobrażenia. W tym roku udało mi się polecieć na Rodos, tyle że sama planowałam i organizowałam zwiedzanie. Niestety muszę przyznać, że o ile tam czułam się bezpieczne, to już na oblężonych polskich szlakach górskich niekoniecznie.

MaciejW
03 październik 2020 18:04

Super wyprawa

Joanna
02 październik 2020 12:34

Wszystkie zamki są mile widziane.

Maciej A
02 październik 2020 09:22

Zgrabny zamek w pięknym otoczeniu.

Do Rumuni jeszcze nie trafiłem. Ale kuszący jest cały ten łuk Karpat :-)

mirosław
01 październik 2020 20:25

Ciekawe zamki są w tej rumunii

Zwiedzone atrakcje

Bran

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022