, marian
, marian

Rumunia-Droga Transfogaraska

Komentarze 5
Tagi górska
2020-09-14

Droga Transfogaraska  w Rumuni jest jedną z najpiękniejszych dróg górskich w Europie.Przecina z północy na południe Góry Fogaraskie,stanowiące pasmo górskie Karpat.Szosa znajduje się pomiędzy najwyższymi górami Moldevenau i Negoiu.Została zbudowana w latach 1970-74 za czasów rządów dyktatora rumuńskiego N.Ceausescu.,jako symbol możliwości technicznych Rumuni oraz jako jedno z licznych zabezpieczeń militarnych wodza.Niesamowity przejazd tą drogą rozpoczeliśmy od miejscowości Sybin w Siedmiogrodzie aż do Pitesi na Wołoszczyżnie.Liczne serpetyny i widoki zapierające dech w piersiach,które widzieliśmy podczas trasy ponad 150 km, długo zostaną nam w pamięci.Krótkie postoje mieliśmy przy malowniczym jeziorze Balea oraz przy zaporze na rzece Ardżesz tworzącą jezioro Vidrau.Zautokaru widzieliśmy również zamek Poenari,należący do Włada Palownika-Drakuli.W Rumuni przyjęło się że zamek Drakuli to zamek Braun,chociaż to mija się z prawdą.Droga Transfogaraska jest dla bezpieczeństwa  otwarta tylko od maja do października w dobrych warunkach pogodowych.My mieliśmy szczęście na pogodę oraz że nasi kierowcy odważyli się przejechać tą trasę bo to niezły wyczyn.Dla nas to był jeden z najpiękniejszy punkt naszej wycieczki po Rumuni.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
22 wrzesień 2020 10:08

[cytuj autor='Maciej A'] Wygląda tak, jakby wskroś przez nasze Tatry poprowadzić drogę. Super wycieczka [/cytuj]

Takie miałem odczucie. Zobaczyliśmy piękno gór bez wysiłku.,tylko trochę strachu na tych licznych serpentynach. 

Maciej A
22 wrzesień 2020 08:57

Wygląda tak, jakby wskroś przez nasze Tatry poprowadzić drogę. Super wycieczka

mirosław
21 wrzesień 2020 18:15

3xłał i więcej nie trzeba dodawać.

marian
21 wrzesień 2020 11:03

[cytuj autor='MaciejW'] Super wyprawa, niesamowite widoki. [/cytuj]

Rzeczywistość jest jeszcze piękniejsza niż oddają to fotki. Byliśmy pod wielkim wrażeniem. Dzięki. 

MaciejW
21 wrzesień 2020 10:32

Super wyprawa, niesamowite widoki.

Zwiedzone atrakcje

Sybin

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021