, marian
, marian

Warszawa

Komentarze 2
2020-08-08

Warszawa jest cudowna.Naszą wycieczkę do stolicy rozpoczynamy od zwiedzania Starego Miasta po którym oprowadził nas przewodnik.Mnóstwo tu atrakcji,muzeów,galerii,wiele wspaniałych zabytków odtworzonych po wojennych zniszczeniach.Piękny Zamek Królewski nad którym góruje kolumna Zygmunta III Wazy.Tym razem udało nam się zobaczyć bogate wnętrza zamku.Potem poszliśmy zwiedzić Pałac Kultury,gdzie z tarasu widokowego nacieszyliśmy się cudownymi widokami na miasto.Niezapomniane chwile przeżyliśmy w Wilanowie.Wspaniały zespół parkowo- pałacowy założony przez Jana III Sobieskiego na kupionych przez niego ziemiach.Pałac z przestronnymi komnatami i salami,rozległym dziedzincem oraz park prezentujący dwa style-francuski i angielski.Oczywiście nie mogło w naszych planach zwiedzania stolicy zabraknąć Łazienek Królewskich.Dawna letnia rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego.Najbardziej charakterystyczne budowle kompleksu to Stara Pomarańcza,Biały Domek,Pałac na Wodzie oraz najsłyniejszy na całym świecie pomnik polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.Pojechaliśmy również zobaczyć Stadion Narodowy z zachowaną główna bramą wjazdową na były Stadion Dziesięciolecia,przypominajacą mi finisze kolarzy w Wyścigu Pokoju.Kolejny punkt to Wizyta w Centrum Pieniądza NBP.Rzadko pamiętamy o tym,ale każdy banknot jest dziełem sztuki,autorskim dziełem projektanta.Przypomnielismy sobie jak to w latach 90 tych byliśmy milionerami. Warszawa jest pięknym miastem i mamy nadzieję że jeszcze kiedyś tu przyjedziemy.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
26 sierpień 2020 09:18

Nie przepadam za dużymi miastami, a jeśli już Warszawa to tylko z dziećmi do ZOO. Może czas to zmienić, bo i w Warszawie jest parę miejsc, które chciałabym zwiedzić.

Maciej A
23 sierpień 2020 07:50

Jakoś nie może mnie to miasto do siebie przekonać. Ale obiektywnie rzecz biorąc turystycznie ma mnóstwo do zaoferowania.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021