Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, Sławko
, Sławko

Most w Ozimku i jezioro Turawskie

Komentarze 2
2020-05-24

Witam serdecznie na mojej wycieczce. Pierwsza w 2020 roku. Tym razem padło na wiszący most w Ozimku. Uznaję to za relację turystyczną po województwie opolskim. Po przyjeździe do Ozimka łatwo zaparkowałem w okolicy kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela. Idąc w stronę mostu można zatrzymać się na chwilę w parku w którym stoi znak z nazwami i odległościami w stronę konkretnych miast m. in. w Niemczech, Francji, Słowacji i Czechach. Jest tu także wystawiona kadź hutnicza.

Most w Ozimku powstał w 1827r. i dlatego jest nazywany najstarszym wiszącym mostem w Europie. W górnej części znajduje się też data 1827. Wracając z powrotem do auta natknąłem się na pomnik pamięci żołnierzom walczącym o pokój między narodami na wszystkich frontach powstały w 2006 roku oraz kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela. Takiego jeszcze nie widziałem. Następnym celem w mojej podróży było jezioro Turawskie. Po przyjeździe na miejsce trochę się zdziwiłem rozmiarem jeziora. Jest na prawdę wielkie. Na rowerze jeszcze dałoby się je objechać, ale na piechotę nie możliwe. Oczywiście można tu sobie urządzić spacerek, przejść się z kijkami do nordic walking lub po prostu wypocząć nad brzegiem.

, Sławko
, Sławko

Tak czy owak do swojej "kolekcji" turystycznej mogę zaliczyć najstarszy most wiszący w Europie i wypoczynek nad największym jeziorem w województwie opolskim. Bardzo miło spędziłem ten dzień. Pozdrawiam.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Sławko
Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Sławko
Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Sławko
Jezioro Turawskie, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
23 sierpień 2020 07:26

Fajna konstrukcja :-) A nad jeziorko wszelkiej maści zawsze chętnie wyskoczę

Anna Piernikarczyk
12 sierpień 2020 08:14

Ładnie 🙂 Znamy ten most, a na Turawie nie byliśmy już lata...

Wycieczka na mapie

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021