, marian
, marian

Beskid Śląski-Szyndzielnia

Komentarze 6
2020-07-20

Szyndzielnia (1028m.n.p.m.) to szczyt  w Beskidzie Śląskim.Kolejne miejsce, które pragnąłem zobaczyć, ponieważ nigdy tam nie byłem.Z parkingu pod Szyndzielnią jest kawałek drogi do wyciągu,ale jak zauważyłem to kursują tam specjalne autobusy.My jednak dzielnie powędrowaliśmy.Chociaż ten kawałek bo tak jedziemy na szczyt kolejką.Słaba kondycja itd.....Wagonikami jedziemy stromo na Szyndzielnie.Podczas jazdy podziwiamy piękną panorame Bielska-Białej.Na górnej stacji zauważamy wieżę widokową (dodatkowo płatna 5zł),oczywiście żona by nie podarowała tych widoków z wieży.Pocieszeni widokami wędrujemy dalej do schroniska na Szyndzielni.Jest to jedno z największych i najstarszych schronisk w Beskidzie Śląskim.Z polany nieopodal schroniska ,rozciąga się przepiękny widok na Bielską- Białą.Cieszę się, że zobaczyłem z rodziną kolene miejsce w Beskidzie Śląskim.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian

Komentarze

Zostaw swój komentarz

allie
01 sierpień 2020 21:20

Szyndzielnię pamiętam jak przez mgłę, byłam na niej lata temu. Ale góry są niezmiennie piękne.

Anna Piernikarczyk
29 lipiec 2020 10:45

Super, że znów wędrujecie, i to w większym składzie 🙂 Piękne widoki, my jakoś tak dawno nie byliśmy w sercu gór, w Beskidzie Śląskim

marian
29 lipiec 2020 10:09

[cytuj autor='Maciej A'] Piękna sprawa. Widziałem tylko w zimowej szacie, ale też mi się tam bardzo podobało. Pamiętam, że szedłem od Szczyrku, przez Sanktuarium na Górce i Klimczok. Fajne rejony [/cytuj]

Oj, chciało by się tak powędrować.

Maciej A
29 lipiec 2020 08:06

Piękna sprawa. Widziałem tylko w zimowej szacie, ale też mi się tam bardzo podobało.

Pamiętam, że szedłem od Szczyrku, przez Sanktuarium na Górce i Klimczok. Fajne rejony

mirosław
28 lipiec 2020 17:51

Beskid śląski- każdy szczyt jest inny,a widoki zawsze są przepiękne.

MaciejW
28 lipiec 2020 13:16

Super miejsce. Trzeba będzie kiedyś zwiedzić te rejony. 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022