paczków, mirosław
paczków, mirosław

Paczków-Złoty Stok(Miasto+GSS)

Paczków  miejscowość w wojewódzctwie opolskim,było tym razem moim miejscem wycieczki.Średniowieczne miasteczko  znane jest „Polskim Carcassonne“.Jego centrum stanowi zespół staromiejski otoczony imponującym systemem fortyfikacji.
 To przepełnione tajemniczym klimatem mrocznych wieków miejsce z wieloma świetnie zachowanymi zabytkami, które cudem przetrwały przez setki lat.

Na tę wycieczkę wybrałem się inspirowany GŁÓWNYM SZLAKIEM SUDECKIM,dużo o nim czytałem i postanowiłem wykorzystać nadażającą się okazje i przejść jeden z odcinków tego szlaku.
Wycieczkę zacząłem w paczkowie w średniowiecznym miasteczku w wojewódzctwie opolskim,poświęciłem około dwóch godzin aby zwiedzić atrakcje tego miasteczka.Zwiedzanie rozpocząłem od zobaczenia murów miejskich które są imponujące
mają około dziewięciu metrów wysokości,następnie udałem się pod dom kata,gdzie były przesłuchiwane kobiety podejżane o czary.Po drodze miałem możliwość zobaczenia jednej z trzech wież będzących w obrębie murów miejskich.
Po zobaczeniu domu kata ruszam w kierunku kościoła pw.Matki Bożej Nieustającej Pomocy,akurat trwa msza więc nie wchodzę do środka.Po chwili ruszam na tutejszy rynek gdzie oglądam tutejsze kamienniczki,a po chwili udaję się na wieżę 
widokową na tutejszym ratuszu.Mogę z innej perspektywy zobaczyć miasto,i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć.
Po zwiedzeniu miasta ruszam na czerwony szlak,idąc miastem mijam muzeum gazownictwa(zamknięte),robię pamiątkowe zdjęcia i maszeruję dalej.Mój szlak czerwony biegnie asfaltową drogą która wychodzi z miasta i prowadzi bocznymi drogami.
Szlak miał być górski,a okazał się płaskim odcinkiem drogi,idąc szlakiem mijam uprawę chmielu,a w oddali widzę góry .Po pewnym czasie w drodze docieram do zalewu paczkowskiego chwila oddechu,i dalej w drogę,po drodze mijam przydrożne kapliczki.
Tak docieram do miejsca gdzie znajduje się głaz błotnicki jest to pozostałość po epoce lodowcowej,teraz idę przez las,na mojej drodze napotykam drewniane mostki oraz strumyki.
Po pokonaniu tego leśnego odcinka szlaku docieram na rozległą łąke którą podążam dalej,po jej pokonaniu docieram do głównej drogi.Szlak czerwony biegnie dalej tą drogą więc i ja nią dalej idę,a po chwili na mojej drodze pojawia się wapiennik.
(Wapienniki to duże piece służące do wypalania wapna.)Kilka pamiątkowych zdjęć i już prawie jestem u celu tego odcinka szlaku,jeszcze tylko muszę dotrzeć na rynek w złotym stoku i będę u celu mojego dzisiejszego odcinka szlaku.  
 

paczków mury, mirosław
paczków mury, mirosław
paczków kościół, mirosław
paczków, mirosław
paczków, mirosław
paczków, mirosław
dom kata, mirosław
dom kata, mirosław
rzeżby, mirosław
ratusz paczków, mirosław
wieża przy ratuszu, mirosław
dzwon, mirosław
widok z wieży, mirosław
widok z wieży, mirosław
widok z wieży, mirosław
widok z wieży, mirosław
fontanna, mirosław
kościół, mirosław
latarnia gazowa, mirosław
muzeum gazownictwa, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
kapliczka na szlaku GSS, mirosław
kapliczka na szlaku GSS, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
paproć, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
na szlaku GSS, mirosław
wapiennik , mirosław
złoty stok, mirosław
złoty stok, mirosław
złoty stok, mirosław

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
28 lipiec 2020 12:57

Złoty Stok mi znany,ale Paczków jeszcze przedemną.Fajna wycieczka.

Anna Piernikarczyk
23 lipiec 2020 08:38

Ooo, to dość nowy chyba dla Ciebie kierunek 🙂 Piękny jest Paczków, byliśmy kiedyś, ale po górkach w okolicy nie chodziliśmy niestety.

Maciej A
14 lipiec 2020 10:12

Fajny rejon, ciekawa wycieczka

w Paczkowie nie byłem, chociaż w tych okolicach bywałem.

 

Edytowano: 2020-07-14 10:20:11

Joanna
14 lipiec 2020 08:02

Paczków wygląda bardzo ciekawie.

MaciejW
14 lipiec 2020 06:58

Bardzo fajna wyprawa i bardzo spodobał mi się ratusz Paczkowa.

Wycieczka na mapie

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023