Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
kwaśnica, Habik
kwaśnica, Habik

Maków Podhalański - niedocenione beskidzkie miasteczko

Komentarze 4
Tagi łatwa
2020-06-23

Maków to miasteczko położone w Beskidzie Makowski, tuż przy Suchej Beskidzkie, często tam jeżdżą busy, ma także dworzec kolejowy. Mało się tam inwestuje w turystykę, a bardzo niesłusznie bo jest tam olbrzymi potencjał. Wspaniałe otoczenie gór, szlak między innymi na Górę Makowską, dobry klimat. Rynek jest uroczy, ma ławki, pomnik hafciarki i Ofiar Wojny,  fontannę. Jest tam restauracja Milano, gdzie można zjeść np dobrą kwaśnicę, można a nawet trzeba zjeść lody w Malinowym Raju - nieziemsko dobre lody, wielka jedna porcja za 3,50.

Szkoda, że nie ma sklepików z pamiątkami, drogowskazów, no miasteczko jest niezbyt nastawione na turystów, a jest bardzo ładne i pieknie położone. Przepływa tam rzeka, są wzgórza, monumentalne Sanktuarium.

Beskid Makowski, Habik
Beskid Makowski, Habik

Warto tam zajrzeć.

pomnik hafciarki, Habik
sanktuarium, Habik

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
28 czerwiec 2020 20:31

Bylismy kilka razy, jedlismy te pyszne lody z dziećmi i innym razem sami wskoczyliśmy na Makowską Górę, całkiem niedawno o niej pisałam 🙂 Pomnik hafciarku urokliwy znamy też i Sanktuarium również 🙂 Restauracji nie, a szkoda 😉

Też mysle, że szkoda, że turyści nie znają tego miasteczka, bo ładne acz faktycznie na turystów średnio nastawione!

mirosław
24 czerwiec 2020 18:05

Jakoś nie było mi nigdy po drodze aby trafić do makowa podhalańskiego,a widzę iż warto tam zajrzeć.

Joanna
24 czerwiec 2020 09:49

Coś dla wygłodniałych turystów 🙂

MaciejW
23 czerwiec 2020 23:07

Lody petarda

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021