Nottingham, czyli na koniec miasto Robin Hooda

Komentarze 2
2017-08-21

Od sierpnia 2017 do czerwca 2018 przebywałem z krótkimi przerwami w delegacji w UK. Mieszkaliśmy w Nottingham. W wolnych chwilach, kiedy tylko pogoda dopisywała, zwiedzaliśmy bliższe i dalsze okolice. Poniżej jedna z takich wycieczek.

Tym razem, na koniec wrzucę jakieś info o samym Nottingham.

Nottingham jest to miasto położone w środkowej Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire. Jest to stolica regionu East Midlands, położona nad rzeką Trent. W samym mieście żyje około 250 tysięcy mieszkańców. W mieście tym znajdują się dwa uniwersytety – University of Nottingham i Nottingham Trent University.

Jednak Robin Hood, na którego możecie natknąć się na każdym kroku, to nie jedyna atrakcja miasta. Nottingham to fajne, spokojne miasto, gdzie można ciekawie spędzić czas.

Sercem miasta jest Stary Rynek, który w 2006 przeszedł gruntowną przebudowę. Większość głównych ulic handlowych znajduje się wokół placu. Dom Rady, czyli na nasze Ratusz, którego wysoka kopuła jest widoczna z daleka, znajduje się na górnym końcu placu. Wnętrze Domu Rady to Arcade Exchange, centrum handlowe. W pobliżu dzielnicy Lace Market powstaje artystyczna dzielnica miasta znana jako Hockley. Nottingham otrzymuje dużo turystyki, głównie ze względu na legendę Robin Hooda, zwiedzanie lasu Sherwood i zamku Nottingham. Bo to właśnie według legendy właśnie w okolicach Nottingham miał żyć Robin Hood.

Największe atrakcje miasta to:

* Zamek Nottingham. To nie jest zamek, ale mały okazały dom, z którego pochodzi tylko oryginalna brama. Muzeum jest obowiązkowym punktem programu i zapewnia fascynujący wgląd w historię Nottingham. W pięknej rezydencji mieści się pierwsza w kraju miejska galeria sztuki, a pięknie utrzymane ogrody są idealnym miejscem na leniwy letni spacer. Ściany wokół „zamku” oferują również spektakularne widoki na dolinę Trent.

* Statua Robin Hooda. Pomnik najsłynniejszego bohatera Nottingham, tuż za murami zamku.

* Ye Olde Trip do Jerusalem Inn. Off Maid Marian Way - jeden z wielu pubów w mieście, uważany za najstarszy pub w Wielkiej Brytanii, istnieje ponoć już ponad 800 lat. Zbudowany w jaskiniach z piaskowca pod zamkiem, jest uroczy i wart odwiedzenia, a ja powiem tak – być w Nottingham i nie być w Trip, to jak być w Paryżu i nie być na wieży Eiffla.

* City of Caves. Atrakcja turystyczna składająca się z sieci jaskiń wyrzeźbionych w piaskowcu, które były przez lata używane w garbarni, piwnicach publicznych i schronach przeciwlotniczych. Wejście jest przez centrum handlowe Broadmarsh Shopping Center (!).

* Wollaton Hall. Piękna elżbietańska rezydencja w dużym podmiejskim parku, w którym możemy spotkać stada jeleni. W budynku tym mieści się Muzeum Historii Naturalnej, a Muzeum Przemysłowe mieści się w oficynie. Budynek został wykorzystany w filmie z 2012 roku Batman: Mroczny Jeździec jako Wayne Manor.

* Poza wyżej wymienionymi, w Nottingham jest mnóstwo uliczek, parków, skwerków, kanałów, i innych miejsc godnych zobaczenia. No i oczywiście miejsc do biegania, trochę tych kilometrów człowiek tam wybiegał…

Komentarze

Zostaw swój komentarz

20 kwiecień 2020 12:53

Kolejne ciekawe miejsce. Widać, że nie marnowałeś czasu i dużo udało się zobaczyć.

31 marzec 2020 17:57

I znów ciekawie. Piękne miasto, ale gdzie ten zamek Szeryfa Nottingham :-) ?

Zwiedzone atrakcje

Nottingham

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021