Białystok - Dojlidy jesienią

Dojlidy to dzielnica Białegostoku, ale nie tylko. Pod tą nazwą kryje się też plaża miejska, ośrodek sportów wodnych, atrakcyjny plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu i mnóstwo miejsca do spacerowania.

Latem przy plażowej pogodzie na Dojlidach bywa tłoczno, ale po sezonie jest pusto, cicho i bezpłatnie (wstęp płatny od czerwca do sierpnia). Przyjeżdżamy tu dość często, czasem z akcesoriami plażowo-kąpielowymi, czasem ze znajomymi, a czasem z aparatem.

Białystok, plaża miejska
Białystok, plaża miejska

Tym razem głównym punktem programu był plac zabaw, ale udało się też trochę połazikować. Dotarliśmy drewnianym mostkiem na wyspę na stawie, obeszliśmy ją wokoło i wróciliśmy. Niby niewiele, ale na chwilę można było zapomnieć, że wcale nie wyszliśmy poza granice Białegostoku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

24 luty 2020 17:40

Przyjemne miejsce na spacery.Fajnie łazikujecie,podobaja mi się Wasze wypady.

13 luty 2020 08:26

Ślicznie, nie bylliśmy niestety na tej plaży, a sam Białystok dość mocno złazilismy 🙂

12 luty 2020 21:11

To i dla nas przyjemne klimaty :-)

Fajne okolice na spacery

 

12 luty 2020 15:15

[cytuj autor='Marcin_Henioo'] Ładnie, tak jesiennie 🙂  PS. A czy Dojlidy, to też nie jest nazwa browaru i piwa robionego w Białymstoku? [/cytuj]

Zgadza się. Zresztą browar mieści się całkiem blisko stawów.

 

12 luty 2020 14:18

Ładnie, tak jesiennie 🙂 

PS. A czy Dojlidy, to też nie jest nazwa browaru i piwa robionego w Białymstoku?

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021