Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW

Kołobrzeg zimą

Komentarze 5
2019-12-30

Kołobrzeg zimą, czyli zakończenie roku 2019 jak również sezonu turystycznego 2019.

Kołobrzeg zimą, trochę nazwa nad wyrost, bo zimy ani trochę widać nie było. Ale czy warto? Czy warto jeździć w takie miejsca poza sezonem? Na pewno tak 🙂

Kołobrzeg plaża , MaciejW
Kołobrzeg plaża , MaciejW

  Pewnie każdy zna Kołobrzeg, 50 tysięczne nadmorskie miasto podzielone rzeką Parsęty. Muzea, latarnia morska, molo i szeroka przyjemna plaża. Tak w skrócie można opisać tą nadmorską miejscowość. Bardzo fajnym i godnym polecenia jest Muzeum Oręża Polskiego. W swojej ekspozycji muzeum posiada szeroką gamę umundurowania jak i broni różnych epok. Na zewnątrz wystawione są militarne eksponaty zmechanizowane, pancerne i lotnicze.  Nie zabrakło też akcentu MO 😉. Minusem muzeum jest brak szatni (a w muzeum jest bardzo gorąco), tłumaczą się, że koniec zwiedzania jest na dworze i trzeba by wracać się po kurtki, a tak trzeba dźwigać te swoje kurtki ze sobą. Z muzeum sąsiaduje stara kamienica kupiecka z XV w. i jest to jedyny taki zabytek zachowany w regionie.  Niedaleko Muzeum znajduje się ratusz miejski, który pięknie udekorowany na Święta Bożego Narodzenia wzbudzał spore zainteresowane. Sporo turystów postanowiło udokumentować swój pobyt w Kołobrzegu właśnie z dekoracjami miejskimi. Fajny pomysł z takim przystrojeniem zabytkowego ratusza. 

Niesamowicie pięknie przystrojony został również Bindaż. Jest to taki tunel z uplecionych drzew, przepięknie świątecznie ustrojony. Wieczorny spacer w Bindażu sprawia wrażenie spaceru tunelem mocno świecących gwiazd.

Molo nocą, MaciejW
Molo nocą, MaciejW

Inna fajną atrakcją jest molo. 200 metrowy pomost wchodzący w głąb morza, bajecznie podświetlony w nocy. W porze zimowej wejście darmowe 🙂🙂 W pobliżu mola znajduje się latarnia oraz pomnik i masz z flagą upamiętniającą zaślubiny Polski z morzem.

Poza atrakcjami miejskimi trzeba podkreślić fantastyczne ścieżki rowerowe jak i piesze. Dla fanów spacerów jest tu co robić. Przepiękna trasa blisko morza uzbrojona w oświetlenie pozwala na spokojne spacery wieczorne lub nocne. A przepiękny główny deptak powoduje, że nie musimy wracać zawsze tą sama drogą. 

Muzeum Oręża Polskiego, MaciejW
Muzeum Oręża Polskiego, MaciejW
Kamienica kupiecka , MaciejW

Bardzo spodobał mi się Kołobrzeg poza sezonem i chętnie tam wrócę by przemierzyć szlaki rowerowe tej i okolicznych miejscowości. Mam nadzieję, że mi się uda w tym nowym 2020 roku. Wam wszystkim też życzę wielu wspaniałych wypraw w tym nowym roku, tych dalekich jak i tych "wokół komina" bardzo ciekawych i atrakcyjnych jak się okazuje z Waszych relacji.

Ratusz, MaciejW
Ratusz , MaciejW
Ratusz, MaciejW
Katedra, MaciejW
Drzwi Katedralne, MaciejW
Kołobrzeg plaża , MaciejW
Pomnik Zaślubin z Morzem , MaciejW
Miejsce Zaślubin z Morzem , MaciejW
Pomnik Sanitariuszki , MaciejW
Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW
Okręt wojenny, MaciejW
Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW
Stop, dalej nie pójdziesz , MaciejW

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
15 styczeń 2020 11:18

To musi być dziwne przeżycie i pewnie fajne zarazem, morze zimą, jeszcze nigdy nie byłam nad Bałtykiem o tej porze roku, choć to prawda, że zimy ostatnio tylko z nazwy przez większość czasu 🙂

Marcin_Henioo
13 styczeń 2020 11:02

Morze zimą ma wiele uroku i zdecydowanie jedną korzyść - mniejsze tłumy ;-)

Dlatego też lubię nasze morze zimą, ale nieczęsto o tej porze tam jestem, dlatego też z zaciekawieniem obejrzałem fotki i przeczytałem Twoją relację. 

Pozdrawiam

Maciej A
13 styczeń 2020 10:20

Wyjeździłem się zimą do Jastrzębiej Góry i też uważam że warto.

Szkoda tylko że zimy są u nas ostatnio nijakie, jednak śnieg dodaje uroku każdemu krajobrazowi.

Kołobrzeg ciekawy, fajnie byłoby pojechać kiedyś na zachodnie wybrzeże, 

Joanna
13 styczeń 2020 09:06

Przeczytałam i obejrzałam z dużym zaciekawieniem, bo moje myśli coraz częściej wędrują w tamtym kierunku. To może oznaczać, że i my tam kiedyś zawędrujemy, choć raczej latem niż zimą.

marian
11 styczeń 2020 20:55

Zimą jeszcze nie byłem nad morzem,ale już wielokrotnie ten pomysł mi chodził po głowie.Widzę że warto.Tobie i wszystkim Krajtroterą również życzę zdrowia i wspaniałych wycieczek w tym Nowym Roku.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023