, MaciejW
, MaciejW

Jelenia Góra - Gościniec Perła Zachodu inaczej

Komentarze 6
2019-09-24

Wycieczkę odbyliśmy we wrześniu. Mieliśmy ochotę po pracy wyskoczyć gdzieś na łono natury oraz udać się do Gościńca na jakiś pyszny obiadek. Swoją drogą jak by ktoś był w tych rejonach to polecam zajrzeć i pokosztować specjałów w Perle Zachodu. Perła Zachodu to gościniec PTTK, położony u stóp Jeziora Modre. W przepięknej lokalizacji z bajkowymi widokami. Dojechać można do niego samochodem, rowerem od strony Siedlęcina. Można wybrać się również na wycieczkę pieszą szlakiem żółtym z Jeleniej Góry, przepiękną i malowniczą ścieżką lub od strony Jeziora Pilchowickiego. No ale ja w sumie nie o tym szlaku chciałem.

Po drugiej stronie rzeki Bóbr istnieje zapomniany już szlak i troszkę zaniedbany, który prowadzi właśnie z Jeleniej Góry. Szlak musimy rozpocząć niedaleko oczyszczalni ścieków, ale zapachy nie przeszkadzają (nic nie było czuć i nawet nie wiedziałem, że przechodzimy koło oczyszczalni). Jak już przejdziemy pod wiaduktem kolejowym to już sama zieleń lasek i rzeka z pięknymi widokami. Przed dojściem do celu musimy przejść przez stalowy mostek, który na pewno dostarczy nam trochę wrażeń. 

, MaciejW
, MaciejW

Polecam na krótki wypadzik.

 

, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW
, MaciejW

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
10 grudzień 2019 10:08

Piękne okolice...się tęskni za wycieczkami 🙂

Maciej A
04 grudzień 2019 09:09

Bardzo chętnie, zwłaszcza że okolice piękne.

MaciejW
03 grudzień 2019 06:21

[cytuj autor='piotr'] Byłem blisko na zaporze a nie wiedziałem że kawałek dalej jest takie ładne miejsce. [/cytuj]

Też zwiedzałem tylko zaporę w Pilchowicach, która jest jak najbardziej również do polecenia

piotr
02 grudzień 2019 18:18

Byłem blisko na zaporze a nie wiedziałem że kawałek dalej jest takie ładne miejsce.

mirosław
02 grudzień 2019 17:58

ciekawie wygląda to miejsce,przypomina trochę bajkowy klimat

marian
02 grudzień 2019 12:44

Bardzo przyjemne miejsce.Mostek robi wrażenie.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021