Zamek Kliczków
Zamek Kliczków

Na koniec znów dolnośląskie - zamek Kliczków i Bolesławiec

Komentarze 8
2019-07-21

Wszystko się kończy, tak więc i nasza wyprawa w lubuskie dobiegła końca, ale w drodze powrotnej jeszcze zrobiliśmy sobie dwa przystanki, z tym że już na Dolnym Śląsku. Jednym z nich to piekny zamek Kliczków. Nie mieliśmy okazji jeszcze nigdy go oglądać, bo też jego położenie jest dość odległe od "naszych rejonów". Tym bardziej skorzystalismy z okazji, że przejeżdżalismy niedaleko. Zamek jest zacny, jego początki to ponoć XIII wiek i czuć tutaj ten powiew historii i dawnych dziejów. Pod koniec XX stulecia zamek po wielu zawieruchach wojennych był w rozsypce i wtedy powstanowiono go ratować. Od kilku lat mieści Hotel i Spa, ale jest też udostępniony dla turystów. Wnętrza sobie podarowaliśmy bo podróż do domu zawsze rządzi sie swoimi prawami, ale pochodzilismy sobie po dziedzińcu zaglądając tam i siam 🙂

Ostatni punkt całej wyprawy to dolnosląski Bolesławiec - miasto ceramiki. To też dla nas nowość, znaliśmy to miasto tylko z internetu. Bardzo ładne zresztą, z bogatą i interesującą starówką, wielkim rynkiem, okazałym ratuszem z wysoką wieżą, murami miejskimi i starą farą. Doszliśmy też do sądu, który przypomina mi nieco angielskie budowle kamienne. Na rynku akurat odbywały się targi staroci, dość często spotykamy to w dolnośląskich miastach, u nas to jeszcze mało popularny zwyczaj. Jeszcze dwie inne fajne sprawy na rynku - mnóstwo cudnego kwiecia, te miasta teraz szaleją w tym temacie i trzeba powiedzieć, zo to cudowne 🙂 Druga sprawa to świetne ławki i fontanna - nawiązujące do miejscowej, tradycyjnej ceramiki z niebieskimi wzorami. Zjadamy smaczne naleśniki na rynku, słoneczko zaczyna nam przyświecać po porannej ulewie i tak miło kończymy ten piękny czas, pora do domu.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Zamek Kliczków
Bolesławiec sąd
Bolesławiec
Bolesławiec fara
Bolesławiec Ratusz
Bolesławiec
Bolesławiec Rynek
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin_Henioo
09 październik 2019 19:20

Nie wiedziałem, że te miejsca są tak prześliczne! Widzę, że trzeba zaplanować kolejną wycieczkę na Dolny Śląsk...

marian
06 październik 2019 22:55

Kliczków  też jest jeszcze na mojej liście.Fajnie pozwiedzaliście.

Anna Piernikarczyk
04 październik 2019 10:49

[cytuj autor='Maciej A'] Że ja w tym zamku Kliczków nie byłem? Bardzo ładny, a i ten Bolesławiec pozytywnie wygląda. Dolnośląskie ma mnóstwo niewątpliwych zalet. [/cytuj]

Kliczków warty odwiedzenia, na pewno, a Bolesławiec też niczego sobie, my uwielbiamy Dolny Sląsk, wszerz i w poprzek ma wspaniałe atrakcje 🙂

Maciej A
04 październik 2019 09:34

Że ja w tym zamku Kliczków nie byłem? Bardzo ładny, a i ten Bolesławiec pozytywnie wygląda.

Dolnośląskie ma mnóstwo niewątpliwych zalet.

Anja
04 październik 2019 08:49

Kliczków chętnie odwiedzę. Podczas krótkiego zwiedzania Bolesławca mi pogoda nie dopisała, więc jeszcze kiedys pewnie wrócę, ale miasteczko sympatyczne.

Joanna
03 październik 2019 18:51

Kolejny ciekawy zamek na liście do odwiedzenia.

piotr
02 październik 2019 18:29

Kliczków zaliczony,ale tylko z zewnącz zwidzianie w soboty i niedziele.

Magdalena
02 październik 2019 13:11

Bolesławiec to wciąż nasz niezrealizowany cel

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022